SPORT, WYWIADY, POLONIA

Polscy skoczkowie spotkają się z Polonią w Lake Placid!


Już w najbliższy piątek polska kadra skoczków narciarskich po raz pierwszy zaprezentuje się przed stęsknioną polonijną publicznością w Lake Placid. Po treningu i kwalifikacjach sztab i zawodnicy mają również w planach zamknięte spotkanie z Polonią, podczas którego zebrane będą fundusze na cel charytatywny. 

Wylecieli z Niemiec do Montrealu w środę. Stamtąd do Lake Placid w stanie Nowy Jork jest już tylko 180km. Polska kadra skoczków narciarskich w składzie: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Jan Habdas i Tomasz Pilch dotarła do USA po raz pierwszy od niepamiętnych czasów. W najbliższy weekend na obiektach MacKenzie Intervale Ski Jumping Complex pamiętających zimową olimpiadę w 1980 nasi reprezentanci będą walczyć w dwóch konkursach indywidualnych oraz nowym drużynowym SuperTeam o punkty Pucharu Świata.  

@tomekmoczerniuk Polish National team in Ski Jumping coach Thomas Thurnbichler invites all to a World Cup weekend in Lake Placid! It’s the first WC event in this beautiful Olympic venue since 2004! Please come and support #dawidkubacki #piotrzyla and the rest of the Polish team taking on the best jumpers from Austria, Norway, Germany, Slovenia, Japan and the US! It’s going to be a lot of fun! #skokinarciarskie ♬ Energetic Background Music - Background Music for Videos

Oprócz piątkowego treningu i kwalifikacji, sobotnich i niedzielnych konkursów polscy kibice będą mieli okazję na poznanie swoich bohaterów na żywo. W piątkowy wieczór fundacja Polonia for Kids organizuje bowiem kameralny Meet&Greet, podczas którego będzie można zadać pytanie Piotrkowi Żyle, Dawidowi Kubackiemu czy trenerowi Thomasowi Thurbichlerowi oraz zrobić sobie zdjęcie i poprosić o autograf. W zamian za to organizatorzy przygotowują kilka niespodzianek. Wszystko po to, aby nasze Orły mile wspominały swój pierwszy pobyt w Stanach Zjednoczonych. 

Podczas zamkniętej (z uwagi na ograniczenia czasowe i logistyczne) imprezy odbędzie się loteria fantowa, z której dochód będzie przeznaczony na pomoc 11-letniej Viktorii Gałeckiej z Opola, która cierpi na dysplazję przynasadową McKusicka. Jej rodzice zbierają fundusze na dwie, nierefundowane w Polsce, operacje obu bioder oraz kolan w warszawskiej klinice ortopedycznej Paley European Institute. Więcej informacji na stronie siepomaga.pl.

Sponsorem i partnerem wydarzenia jest Polish & Slavic Federal Credit Union
Informacje: 201 878 7990

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.