SPORT, WYWIADY, POLONIA

Niemal 400. polonijnych uczniów z nagrodami od PSFCU


Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa znów wspiera utalentowaną, polonijną młodzież. W 20-tej już edycji stypendialnego programu PSFCU nagrodzono 399 uczniów szkół średnich i wyższych. Najwyższa indywidualnie pomoc wyniosła 5 tys. dol. 

Panująca pandemia nie przeszkadza Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (PSFCU) w niesieniu pomocy i dzieleniu się funduszami ze swoimi członkami. W połowie marca posiadacze kont w PSFCU otrzymali niespodziankowe koszyki ze smakołykami, które miały osłodzić nieco życie na kwarantannie. Trzy miesiące później działająca wirtualnie komisja przyznała - już po raz dwudziesty - stypendia dla mieszkających w USA wyróżniających się uczniów szkół średnich i wyższych. "Fakt, że Program Stypendialny PSFCU 2020 przeprowadzono sprawnie, bez jakichkolwiek opóźnień w czasach niemal całkowitego zamrożenia gospodarki oraz życia społecznego w Stanach Zjednoczonych świadczy o tym, że Nasza Unia jest sprawną i nowoczesną instytucją finansową, zdolną efektywnie funkcjonować w każdych warunkach." – powiedział dyrektor wykonawczy PSFCU, Bogdan Chmielewski.

Wśród tegorocznych wyróżnionych znalazło się aż 399. młodych ludzi, z czego 283. ukończyło właśnie szkołę średnią. Najliczniej reprezentowanym stanem był Illinois, gdzie aż 144. uczniów otrzymało stypendialne przelewy na swoje konta. Na podium znalały się także New Jersey (129) i Nowy Jork (110). Listę uzupełniają: Pensylwania (11), Connecticut (3) oraz Indiana i Kalifornia (po 1). "Gratulując tegorocznym nagrodzonym, mam nadzieję, że będą oni nowymi liderami społeczności polonijnej, których - jak pokazują nam dzisiejsze, ciężkie czasy - tak bardzo nam potrzeba teraz, jak i w przyszłości." – powiedziała Przewodnicząca Komisji Stypendialnej Rady Dyrektorów PSFCU, dr Iwona Korga.

Program Stypendialny PSFCU powstał w 2001 i do chwili obecnej skorzystało z niego ponad 4,700 absolwentów. Łączna kwota przyznanych nagród przekroczyła już 5.5 mil dol. W tym roku najwyższe stypendium (5 tys. dol) otrzymało pięcioro członków, a 13 osób otrzymało także dodatkowe wyróżnienia od New York Credit Union Association (NYCUA). 

Niestety w związku z pandemią tegoroczna realizacja trzeciej części programu stypendialnego ne będzie możliwa. 10-dniowa wizyta studyjna w Polsce dla dziesięciorga młodych członków Unii odbywająca się w ramach tzw. Programu Prezydenckiego pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy została przeniesiona na 2021.

- informacje na podstawie notki prasowej PSFCU
  

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.