SPORT, WYWIADY, POLONIA

Polski Wieczór z New Jersey Devils!

Mamy wreszcie Polski Wieczór w NHL! 25 lutego 2015 polscy kibice będą mogli pokazać swoje kolory podczas meczu NJ Devils - Calgary Flames.
Polish Slavic Federal Credit Union, fundacja Polonia for Kids i Polish American Folk Dance Company serdecznie zapraszają wszystkich Polaków na Polski Wieczór z New Jersey Devils, który odbędzie się 25 lutego o 18:30 w Prudential Center w Newark. Część dochódu ze sprzedaży biletów trafi z powrotem do Polonii - wystarczy tylko przy ich zakupie użyć kod POLSKA.

Takiego wieczoru jeszcze w New Jersey nie było! W środę 25 lutego w hali Prudential Center w Newark profesjonalna drużyna hokejowa New Jersey Devils zmierzy się w ramach rozgrywek NHL z Calgary Flames. Tego dnia na polskich kibiców czekać będzie kilka atrakcji włącznie z preferencyjną ceną biletów, których nominalna cena wynosi $25. Polacy - po podaniu kodu POLSKA - będą mogli zakupić je za $20.17, po czym wspólnie zasiąść na zarezerwowanych dla nas sektorach.

Organizatorzy - fundacja Polonia for Kids i Polish American Folk Dance Company - pracują nad dopięciem innych szczegółów, które mają promować Polonię i zaakcentować polskość. Przed i w przerwie meczu wystąpi Polish American Folk Dance Company - nowojorski zespół pieśni i tańca z 75-letnią tradycją i pięknym, bogatym repertuarem. Przy drzwiach wejściowych ludzi witać będą ubrani w regionalne stroje tancerze, powstanie stoisko promujące Polonię w USA. "Pragniemy, aby Amerykanie, którzy przychodzą na mecze Devils - a jest ich sporo, bo przeciętna frekwencja wynosi około 15 tys - dowiedzieli się choć trochę na temat swoich sąsiadów, bo przecież w okolicach Newark Polonia jest bardzo liczna." - mówią organizatorzy. Jedno losowo wybrane polskie dziecko przejedzie się po lodzie polewaczką z biało-czerwoną flagą w dłoni. Nazwy organizacji i grup, które kupią 10 biletów lub więcej wyświetlone będą także na tablicy świetlnej. Po meczu planowane jest after-party z DJem.

Pomóżmy Filipkowi w zebraniu funduszy na protezy.
Warto dodać, że część pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży biletów za pośrednictwem kodu POLSKA wróci do Polonii i wspomoże fundację Polonia for Kids oraz każdą organizację społeczną i oświatową, która zakupi więcej niż 10 biletów. "W chwili obecnej zbieramy fundusze na protezy obu rączek i nóżki dla 2.5-letniego Filipka z Polski." - mówią wolontariusze z fundacji - "Potrzebujących dzieci jest wiele, dlatego bardzo liczymy na wsparcie." Fundacja chce także wspomóc i uhonorować instytucje, które kupią więcej niż 10 biletów poprzez podział zysków. Pojedyncze wejściówki należy zamawiać przez internet: newjerseydevils.com/polishnight, natomiast grupowe (dla 10 lub więcej osób) przez telefon 973 757 6176. Wszelaka pomoc i informacje dostępne są pod tel: 201 878 7990 lub email: papatomski@gmail.com

Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa w tym wyjątkowym wieczorze. Przestańmy narzekać, że Polonią nikt się nie interesuje, że nic ciekawego się nie dzieje. To jest wspaniała szansa na pokazanie Amerykanom jak pięknie potrafi bawić się polski kibic oraz demonstrację siły i jedności Polonii. W ubiegłym roku podczas innego dnia etnicznego na trybunach Prudential Center zasiadło ponad 800. widzów pochodzenia ukraińskiego. 31 stycznia tego roku mecz Devils - Florida Panthers oglądało 912. Portugalczyków. Czy Polonia - podobnie jak w 2012 podczas Polskiego Dnia na Red Bull Arena również zorganizowanego przez Polonię for Kids - dopisze i damy radę zgromadzić 1000 osób?

W 2012 na Red Bull Arenie zasiadło 1200 Polaków.
Foto: archiwum
Co?: POLSKI WIECZÓR Z NJ DEVILS
Gdzie? Prudential Center, Newark, New Jersey
Kiedy?: 25 LUTY 2015, 18:30
Organizatorzy: Polonia for Kids, Polish-American Folk Dance Company
Sponsor: Polish & Slavic Federal Credit Union

Bilety: indywidualnie przez internet: newjerseydevils.com/polishnight, grupowe (dla 10 lub więcej biletów): 973 757 6176
Prosimy o podanie kodu POLSKA!

Informacje: https://www.facebook.com/events/776690379091554

Tomek Moczerniuk

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.