SPORT, WYWIADY, POLONIA

Claudio Reyna Dyrektorem d/s Futbolu w New York City FC

Claudio Reyna (z lewej) i Ferran Soriano podczas konferencji prasowej w PS 72 Lexington Academy - foto: nycfc.com
Legenda amerykańskiego soccera Claudio Reyna został dziś pierwszym członkiem sztabu kierowniczego nowego klubu piłkarskiego New York City FC. Niespełna 40-letni Amerykanin będzie pełnił w nim funkcję Dyrektora do spraw Piłki Nożnej. 

O powołaniu do życia nowej drużyny New York City FC poinformowali we wtorek włodarze dwóch sportowych gigantów: piłkarskiego mistrza Anglii z 2012 Manchesteru City i 27-krotnego Mistrza USA w baseballu New York Yankees podczas specjalnej telekonferencji zorganizowanej przez zawodową ligę piłkarską w USA Major League Soccer (MLS). Właśnie tam bowiem zespół rozpocznie rozgrywki w sezonie 2015. Będzie to drugi w MLS zespół z Nowego Jorku, bo od 1996 w lidze uczestniczy ekipa MetroStars, od 2006 przemianowana na New York Red Bulls.

NYC FC nie ma na razie ani obiektu, ani siedziby, ale już zaczyna werbować do pracy znane futbolowe nazwiska. Pierwszym pracownikiem klubu został 40-letni Claudio Reyna, który ma na koncie 111 występów w kadrze USA, gdzie przez pewien czas nosił opaskę kapitana. Dlatego też Amerykanin, który w latach 2003-2007 z powodzeniem reprezentował barwy Manchesteru City, wydawał się być najbardziej logicznym kandydatem na objęcie funkcji Dyrektora d/s Piłki Nożnej. "Znalezienie właściwej osoby na to stanowisko było dla nas priorytetem." - powiedział Ferran Soriano, kataloński CEO Manchesteru City - "Wierzymy, że Claudio wie dokładnie co w Nowym Jorku powinno oznaczać pojęcie 'piłka nożna' oraz jak najlepiej wykorzystać związek z Manchesterem City."

Reyna, który w przeszłości czterokrotnie wyjeżdżał z USA na finały Mistrzostw Świata, nie ukrwał radości z nominacji. "Jestem bardzo podekscytowany z faktu, że mogłem znowu nałożyć na siebie koszulkę w kolorze 'Sky Blue'" - powiedział podczas konferencji prasowej w PS 72 Lexington Academy na Wschodnim Harlemie, gdzie Manchester City w 2010 wyłożył pieniądze na budowę boiska piłkarskiego na dachu szkoły - "Mając do dyspozycji rzesze kibiców w Nowym Jorku i okolicach, stację telewizyjną YES (należącą do Yankees - przyp. TM), wsparcie sponsorów i partnerów New York City Football Club ma wszystko czego potrzeba, aby odnosić sukcesy."

Zadaszone boisko na dachu nowojorskiej szkoły.
foto: Manchester City Football Club 
Po konferencji prasowej na boisku szkolnym, które rok temu dzięki kolejnemu wsparciu od Manchesteru City zyskało piękny błękitny dach, odbył się pokazowy trening dla dzieci prowadzony przez piłkarzy aktualnego wicemistrza Anglii. W sesji udział wzięli między innymi Yaya Toure, Pablo Zabaleta, Carlos Tevez i Joe Hart. Drużyna prowadzona przez tymczasowego trenera Briana Kidda (raczej pewne jest to, że nowym coachem The Citizens będzie Manuel Pellegrini, który dziś oficjalnie potwierdził rozstanie z Malagą) w sobotę zmierzy się na Yankee Stadium z Chelsea Londyn. Początek meczu o 17:30, ale organizatorzy zapraszają na stadion wcześniej, aby na wielkich telebimach obejrzeć finał Ligi Mistrzów. Bilety można jeszcze nabyć na Groupon w cenie od $40.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.