SPORT, WYWIADY, POLONIA

#PZLAMP Gorzów'23: Odliczamy czas do 99. PZLA Mistrzostw Polski


W lipcu w Gorzowie odbędzie się największa impreza sportowa w historii miasta. Najlepsi polscy lekkoatleci od 27 do 29 lipca powalczą o wyniki, które dadzą im awans na Mistrzostwa Europy w Budapeszcie. Przygotowania do wydarzenia trwają już od kilku miesięcy, dziś zaczęliśmy oficjalne odliczanie.


  • Prezydent Jacek Wójcicki i prezes Banku GBS Gorzów - partnera strategicznego zawodów, Paweł Kowalczyk uruchomili specjalny zegar, który wskazuje czas do rozpoczęcia 99. PZLA Mistrzostw Polski Gorzów Wielkopolski 2023.
  • Uruchomienie zegara było elementem konferencji prasowej, podczas której organizatorzy po raz pierwszy opowiedzieli o szczegółach zawodów w Gorzowie.

99. PZLA Mistrzostwa Polski Gorzów Wielkopolski 2023 to historyczne wydarzenie w mieście i regionie. Ostatnie mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce odbyły się w województwie lubuskim w 1968 roku w Zielonej Górze, a w Gorzowie nigdy wcześniej.

- To będzie święto kibiców lekkoatletyki, ale również powód do dumy dla wszystkich mieszkańców. Gorzów przez kilka dni będzie gościł największe gwiazdy sportu, mistrzów olimpijskich, mistrzów Europy i świata. Ich zmagania w lipcu na gorzowskim stadionie, dzięki obecności kamer telewizyjnych, będą mogli oglądać kibice w całej Polsce i nie tylko. To będzie wielkie sportowe święto - powiedział prezydent Jacek Wójcicki.

- Decyzja prezesa Polskiego Związku Lekkoatletycznego o organizacji mistrzostw w Gorzowie to wyróżnienie dla miasta - zaznaczyła obecna podczas konferencji wiceprezydent Małgorzata Domagała. To dostrzeżenie potencjału miasta: infrastrukturalnego (nowy stadion), organizacyjnego i sportowego (zaangażowanie środowiska lekkoatletycznego, coraz lepsze wyniki gorzowskich sportowców).

Do Gorzowa przyjadą największe gwiazdy polskiej lekkoatletyki. Zobaczymy Justynę Święty, Annę Kiełbasińską, Pawła Fajdka, Piotra Liska czy wywodząca się z gorzowskiego ALKS AJP, najlepszą obecnie biegaczkę na dystansie 400 metrów - Natalię Kaczmarek oraz gorzowskich zawodników m.in. Nikolę Horowska i Łukasza Żoka i Kornelię Lesiewicz.

Dzięki obecności kamer telewizyjnych TVP Sport zmagania sportowców w Gorzowie będą mogli oglądać kibice w całej Polsce i nie tylko. - To niepowtarzalna okazja do promowania Gorzowa jako miasta sportu, otwartego na wydarzenia o podobnej randze - zaznaczył prezydent Jacek Wójcicki.

Mistrzostwa Polski to również okazja do wyjątkowej współpracy na rzecz jak najlepszej organizacji i przygotowania zawodów. Prezydent Jacek Wójcicki podczas konferencji podziękował wszystkim zaangażowanym partnerom, a przede wszystkim prezesowi Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Gorzowie Wlkp. Pawłowi Kowalczykowi

- Bank od wielu lat wspiera gorzowskich sportowców i nie wyobrażam sobie, by nas przy tym wydarzeniu zabrakło - podkreślał paweł kowalczyk. - To dla nas zaszczyt móc wspierać miasto przy organizacji Mistrzostw Polski i wyjątkowa okazja do zaprezentowania naszej oferty – dodał.

Bank GBS Gorzów Wlkp. na czas przygotowania i trwania zawodów przygotował specjalną „mistrzostwa lokatę” oraz niespodzianki dla klientów banków, zarówno tych stałych i nowych, który zaprasza. Bank jest również partnerem miasta podczas przygotowania strefy kibica która w czasie zawodów od 27 do 29 lipca będzie działała na placu Grunwaldzkim. Wstęp na mistrzostwa będzie biletowany; karnet na całą imprezę kosztuje 99 zł, a za jednodniowe wejście trzeba będzie zapłacić 49 zł. Sprzedaż rozpocznie się 1 czerwca. Wprawdzie nasz stadion ma niespełna 1000 miejsc, ale spodziewając się dużego zainteresowania nie tylko mieszkańców, ale również kibiców z całej Polski, dostawiona zostanie trybuna, aby udostępnić dodatkowe miejsca dla widzów chcących obejrzeć zmagania sportowców.

- Dzięki naszemu środowisku lekkoatletycznemu otrzymaliśmy możliwość organizacji tej imprezy. Dobre wyniki gorzowskich lekkoatletów na czele z Kornelią Lesiewicz, Nikolą Horowską czy Łukaszem Żokiem nie mogły ujść uwadze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i doprowadziły do tego, że dziś wraz ze świetnymi sportowcami i dobrym stadionem mamy również najważniejszą imprezę w kalendarzu królowej sportu – powiedział Tomasz Saska, prezes ALKS AJP.

- Obecność domowej publiczności sprawi, że jeszcze bardziej będę się starać sprawić im radość i dostarczyć emocji. Zamierzam na własnym stadionie pobić w moich dyscyplinach aktualny rekord Mistrzostw Polski - uznała Nikola Horowska, halowa mistrzyni Polski w biegu na 200 m i skoku w dal.

Mistrzostwa Polki to będzie prawdziwy sprawdzian dla stadionu, ale też ogromna praca organizacyjna. Już teraz przy przygotowaniu mistrzostw pracuje sztab ludzi, pracowników Urzędu Miasta, OSiRu oraz klubu ALKS AJP Gorzów Wlkp.

W najbliższym czasie zostanie uruchomiona dedykowana zawodom strona internetowa, profile w social mediach (Facebook, Twitter i Instagram) oraz kampania promocyjna. Jednym z jej elementów jest uruchomiony podczas konferencji prasowej zegar, który pojawi się w centrum miasta (na skwerze przy dawnym Empiku).

Wydział Promocji i Informacji UM Gorzów Wlkp.
Fot. Karolina Machnicka

-------------------------------------------------------------------

* Więcej informacji n/t 99.PZLA Mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim znajdziesz tu:
Twitter: @99MPLA_Gorzow23
Facebook: 99PZLAGorzow
Instagram: 99mpla_gorzow23

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.