SPORT, WYWIADY, POLONIA

Wspólne oglądanie meczu Argentyna - Polska w Buenos Aires!

Mecz Argentyna - Polska, który może okazać się ostatnim występem Leo Messiego w kadrze Albiceleste lub Polski na tegorocznym Mundialu, będzie można zobaczyć na żywo w polonijnej strefie kibica organizowanej przez polską ambasadę w Buenos Aires. "Na chwilę obecną spodziewamy się około 40 osób, ale wszyscy są mile widziani!" - zaprasza Alicja Tunk z ambasady. 

Z uwagi na sporą liczbę głosów Polaków mieszkających w Buenos Aires Ambasada RP w stolicy Argentyny wyszła z inicjatywą organizacji strefy kibica, w której będzie można wspólnie obejrzeć mecz Polska – Argentyna. Jako miejsce wybrano bar Varsovia Beer (adres: Condarco 2601, C1417 CABA, Argentyna), którego właściciele są potomkami Polaków. 

Spotkanie, które może okazać się ostatnim w karierze reprezentacyjnej Leo Messiego (zapowiedział, że to jego ostatni mundial) będzie można obejrzeć na dwóch telewizorach w środku lokalu, a także jednym zainstalowanym na zewnątrz. Jak wynika z plakatu promującego imprezę podczas meczu serwowane będzie piwo oraz polski bufet, a także frytki i hamburgery, które noszą nazwy polskich np. "Burger Zawał Serca" czy "Burger Poznań". "Spodziewamy się przybycia około 40 osób." - mówi Alicja Tunk, która jest odpowiedzialna za promocję i projekty kulturalne w Ambasadzie RP w Buenos Aires - "Frekwencja mogła być wyższa, ale Argentyńczycy mają taką zasadę, że jeśli pierwszy mecz już z kimś oglądali to kolejne również śledzą w tym samym towarzystwie. Aczkolwiek rzecz jasna wszyscy są mile widziani!" 

Tunk zdradza także, że atmosfera w Buenos Aires jest bardzo mundialowa. W całej stolicy jest wiele stref kibica, w których jest biało-niebiesko. "Wielu Argentyńczyków gratulowało nam wygranej z Arabią, ale w środę wierzą w zwycięstwo Albicelestes." - wyznaje Tunk - "My stawiamy na 2:1 dla Polski, choć wiemy, że łatwo nie będzie." 

Wszystko o strefie w Buenos Aires tutaj:
https://www.facebook.com/events/1286312185540662

Wspólne oglądanie w polskim gronie będzie możliwe także w Cordobie. Gospodarzem tamtejszej imprezy jest polonijna organizacja Stowarzyszenie Polskie. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.