SPORT, WYWIADY, POLONIA

Polonia: Członkowie PSFCU zebrali rekordową kwotę na potrzebujące dzieci

Prawie 175 tys. dol zebrali członkowie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (PSFCU) w charytatywnej akcji „Świąteczny Uśmiech Dziecka”. Ma ona na celu niesienie pomocy wybranym hospicjom w Polsce oraz potrzebującym dzieciom z polonijnych rodzin w USA. Dzięki tej szlachetnej inicjatywie od 2014 uzbierano i wykorzystano już ponad milion dolarów.

Tegoroczna edycja „Świątecznego Uśmiechu Dziecka” rozpoczęła się 26 listopada i trwała do 31 grudnia ubiegłego roku. W tym okresie członkowie PSFCU dokonali - osobiście w 21. oddziałach lub przez internet - 7761 wpłat na łączną kwotę 174,498 dol. W związku z tym, że Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa nie pobiera za transakcje związane z akcją żadnych opłat, wszystkie organizacje będące jej beneficjentami podzielą się całością zebranych środków. I tak Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne, Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej otrzyma 66,633 dol, Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo w Tychach 42,962 dol a Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści w Wołominie 40,888 dol. Na dodatek na wypełnienie misji statutowej Fundacji Uśmiechu Dziecka (Children’s Smile Foundation) z Nowego Jorku zostanie przekazane 26,015 dol. “Po raz kolejny okazało się, że Członkowie Naszej Unii mają dobroczynność we krwi. W okresie świątecznym pomiędzy Świętem Dziękczynienia, a końcem 2021 r. okazali niesamowitą hojność i zaangażowanie w pomoc potrzebującym dzieciom. Ponadto pobili rekord dotychczasowych zbiórek, wpłacając prawie 175 tys. dol” - podsumował dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski.

Akcję „Świąteczny Uśmiech Dziecka”, której od kilku lat patronuje Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa organizuje od 2014 r. W pierwszym roku inicjatywa zaowocowała zebraniem 151 tys. dol, co - aż do 2021 - było najwyższą kwotą. Łącznie w ośmiu edycjach członkowie Unii przekazali 1,000,009 dol, które trafiły do 19. hospicjów w Polsce, hospicjum w Wilnie oraz do nowojorskiej Fundacji Uśmiechu Dziecka, która asystuje przy organizacji leczenia ciężko chorych, polonijnych dzieci. „Dziękuję za wszystkie, nawet najdrobniejsze wpłaty. Dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali – wiemy że specjalne zbiórki organizowały polonijne szkoły, parafie, a nawet osoby prywatne. Jak co roku Polonia pokazuje, że zawsze wspiera tych, którzy którzy potrzebują naszej pomocy.” – powiedział dyrektor Chmielewski.

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa została założona przez imigrantów z Polski w 1976 r. na nowojorskim Greenpoincie. Po 45 latach działalności jest uważana za największą polską instytucję finansową poza granicami Polski. Unia obsługuje 108 tysięcy członków, a wraz z ich rodzinami ponad 140 tys. osób. Wartość aktywów PSFCU przekracza 2,5 miliarda dol. PSFCU posiada 21 oddziałów w czterech stanach: Nowy Jork, New Jersey, Illinois (w okolicach Chicago) i Pensylwanii oraz biuro kredytów hipotecznych w New Britain, Connecticut.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.