SPORT, WYWIADY, POLONIA

MLS: Buksa już trenuje, Przybyłko w Chicago?

Wyjątkowo krótka była międzysezonowa przerwa w MLS w tym roku. Do treningów wrócili już m.in. New England Revolution z Adamem Buksą. W przyszłym tygodniu obóz zacznie Philadelphia Union, ale być może bez Kacpra Przybyłki, który przymierzany jest do gry w Chicago Fire. Urlop w Polsce kończy też Patryk Klimala, który zmienił stan cywilny.

Nowy rok przywitał Amerykę mrozami, ale nie przeszkodziło to klubom MLS przygotowującym się do startu w CONCACAF Champions League w organizacji pierwszego w tym roku zgrupowania. New England Revolution na razie trenuje w balonie w swojej bazie pod Bostonem i w ich składzie jest Adam Buksa. Reprezentant Polski wrócił do USA mimo iż łączony jest przenosinami do grającego w Serie B włoskiego klubu Pisa. Według różnych źródeł transfer miałby sięgnąć nawet 9.5 mil dol, ale nie wiadomo, czy - mając perspektywę walki o Mundial w Katarze - bramkostrzelny napastnik zgodzi się na grę na zapleczu Serie A. Na razie Bruce Arena liczy na Polaka w lutowym dwumeczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, gdzie The Revs zmierzą się z Cavaly AS z Haiti.

Do treningów od przyszłego tygodnia wrócą także piłkarze drugiej drużyny konferencji Wschodniej Philadelphia Union. Nie wiadomo jednak, czy w ich składzie zobaczymy Kacpra Przybyłkę. Napastnika, który w przeciągu trzech lat gry w Union strzelił dla nich 35 goli chcieliby mieć u siebie przechodzący kolejną transformację Chicago Fire. Przybyłko, który na święta odwiedził rodzinę w Europie i odpoczął z żoną i synkiem Leo na Jamajce nie ukrywa, że ważny dla niego jest długotrwały kontrakt, więc nie można wykluczyć, że wkrótce zmieni adres zamieszkania na Wietrzne Miasto.

Zmiany - choć nie sportowe - nastąpiły także w życiu Patryka Klimali. Sympatyczny zawodnik New York Red Bulls zmienił bowiem stan cywilny. Ślub z ukochaną Mileną odbył się 8 stycznia. Przyjęcie weselne miało miejsce w luksusowym hotelu Uroczysko Siedmiu Stawów w Goli Dzierżoniowskiej na Dolnym Śląsku. To zaledwie 30km od Świdnicy, skąd pochodzi były gracz Jagiellonii Białystok i Celticu Glasgow.

Wciąż nie wiadomo kiedy do Charlotte FC dołączy Jan Sobociński. Jego drużyna ma w planach 9-dniowe zgrupowanie na obiektach Uniwersytetu w Clemson w South Carolina a potem aż do 8 lutego zamierza trenować w IMG Academy w Bradenton na Florydzie. Być może zobaczymy Polaka w składzie beniaminka MLS w którymś ze spotkań towarzyskiego turnieju Carolina Challenge Cup. Tam Charlotte FC zagra z Charleston Battery (12 luty 7pm), Columbus Crew (15 luty, 5pm) oraz Interem Miami (19 luty, 8pm).

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.