Indian Wells: Linette: Zablokowała mi się kostka

W swoim drugim występie na BNP Paribas Open w Indian Wells Magdalena Linette prowadziła ze słynną Victorią Azarenką już 5:2, ale doznała kontuzji stopy. Próbowała walczyć, ale po przegraniu ośmiu kolejnych gemów musiała skreczować. "Zablokowała mi się kostka. Bałam się, że mogę ją skręcić." - wyznała Polka.

Dla Linette był to już piąty start w Indian Wells. Nigdy wcześniej nie udało się jej dotrzeć do trzeciej rundy, dlatego po dobrym występie przeciwko Rebecce Peterson w meczu otwarcia tegorocznej edycji wydawało się, że może pokusić się o niespodziankę w meczu z byłą liderką rankingu WTA Victorią Azarenką i wreszcie uzyskać upragniony awans.

Polka rozpoczęła kapitalnie obejmując prowadzenie 5:2 w pierwszym secie. Ale wówczas przytrafiła jej się kontuzja, która zaważyła na ostatecznym rezultacie. "Zablokowała mi się kostka. Miałam wcześniej podobny epizod w trakcie US Open, ale tu nie chciało ani puścić, ani przejść. Bałam się, że mogę ją skręcić." - powiedziała Linette.

Linette próbowała walczyć, ale po przegraniu czterech kolejnych gemów poprosiła o przerwę medyczną. Niestety ta również nie pomogła, bo poznanianka przegrała decydujący o porażce dwunasty gem pierwszego seta, a potem trzy kolejne gemy w secie drugim. W tym momencie poddała się i zeszła z kortu. "Nie mogłam się za bardzo ani ruszać, ani startować do piłki. Nie wiedziałam jak sobie z tym poradzić, więc po prostu musiałam skreczować." - wyznała polska zawodniczka.

Mimo porażki Linette zaprezentowała w Indian Wells dobry tenis, co - gdyby nie krecz - mogłoby rokować dobrze na przyszłość. Być może teraz będzie musiała chwilę odpocząć, ale sama nie chciała na ten temat spekulować. "Nie mam dokładnej diagnozy. Dopiero pójdę do fizjoterapeuty i kiedy się okaże co to było będziemy decydować co dalej robić." - zakończyła podopieczna Dawida Celta.