SPORT, WYWIADY, POLONIA

Świąteczny Uśmiech Dziecka - akcja PSFUK na 103 tys. dol!


Już po raz siódmy Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa zorganizowała dobroczynną akcję "Świąteczny Uśmiech Dziecka". Za jej pośrednictwem członkowie PSFUK uzbierali niemal 103 tysiące dolarów na potrzeby trzech hospicjów oraz chorych, polonijnych dzieci.

Założona w 1976 przez polskich imigrantów z nowojorskiego Greenpointu Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa to największa polska instytucja finansowa poza granicami Polski. Na chwilę obecną zrzesza ponad 135 tys. osób w czterech stanach (NY, NJ, Illinois i Pensylwania), a wartość jej aktywów przekracza 2.3 miliarda dol. 

Unia od lat wspiera rozmaite cele charytatywne i sama zachęca swoich członków do dzielenia się dobrami materialnymi. Jedną z akcji zainicjowanych właśnie przez PSFUK jest "Świąteczny Uśmiech Dziecka", której już siódma edycja rozpoczęła się w piątek po Święcie Dziękczynienia (w tym roku 27 listopada) a zakończyła się z końcem ubiegłego roku. 

Tym razem w akcji, której ponownie patronowała Pierwsza Dama RP, Pani Agata Kornhauser-Duda, członkowie Unii kwestowali na trzy hospicja, a także na cele statutowe nowojorskiej fundacji Uśmiech Dziecka (Children's Smile Foundation).

W sumie dokonano 4 692 wpłat na łączną kwotę 102 905,57 dolarów. W związku z tym, że PSFCU nie pobiera przy tej akcji żadnych opłat całość zebranych środków trafi do następujących organizacji:

• $38,390 dol na Domowe Hospicjum Dziecięce „Promyczek” w Otwocku
• 25,719 dol na „Dom Chłopaków” w Broniszewicach
• 24,435 dol na Hospicjum im. Bł. Michała Sopoćko w Wilnie
• 14,361 dol na Children’s Smile Foundation

„Członkowie Naszej Unii po raz kolejny nie zawiedli i okazali olbrzymią hojność” – powiedział dyrektor wykonawczy PSFCU, Bogdan Chmielewski. „W
 przeciągu 35 dni dokonali niemal 4,7 tys. co robi ogromne wrażenie, zwłaszcza w tych trudnych dla nas wszystkich czasach pandemiiChciałbym podziękować za każdą, nawet najmniejszą wpłatę.” - dodał dyrektor Chmielewski.

W sumie w siedmiu edycjach akcji członkowie PSFCU uzbierali już łącznie kwotę ponad 834 tys. dolarów, które trafiły do 16 hospicjów w Polsce, hospicjum w Wilnie oraz do nowojorskiej Fundacji Uśmiech Dziecka.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.