SPORT, WYWIADY, POLONIA

MLS: Transfery pod choinkę, Przybyłko się zaręczył!

Zaręczony i szczęsliwy Kacper Przybyłko z jego wybranką Kingą. Foto: instagram

W MLS świąteczna cisza. Ale tylko pozorna: podczas gdy piłkarze odpoczywają, trenerzy szukają kadrowych wzmocnień, a działacze niektórych klubów wciąż nie ustają w poszukiwaniu... trenerów. Kacper Przybyłko szukał - i znalazł! - w Filadelfii żony. Tymczasem liga rusza już za 2 miesiące!

Około 60. dni pozostało do rozpoczęcia jubileuszowej, 25-tej edycji rozgrywek ligi MLS. Piłkarze powoli wracają z urlopów. Jednym z nich jest Kacper Przybyłko, który po krótkim pobycie w Niemczech i Polsce wrócił do Filadelfii. Skrócone wakacje wiązały się z pięknymi, osobistymi planami - napastnik Union oświadczył się bowiem swojej wybrance Kindze. Kilka dni później strzelec 15. goli spędził święta z rodziną swojej przyszłej żony. Na Wigilii nie zabrakło typowo polskich potraw.

W nowym otoczeniu próbuje się odnaleźć także Adam Buksa. Nowy napastnik New England Revolution jest zachwycony ośrodkiem treningowym ekipy Bruce Areny. Polak błyszczy także angielszczyzną podczas udzielania pierwszych klubowych wywiadów. Jeśli ze zdobywaniem goli będzie mu szło równie dobrze to z miejsca stanie się ulubionym graczem drużyny spod Bostonu.

Transfer Buksy został ostatnio wybrany Top 5 ruchów kadrowych zimowego okienka. Polak znalazł się w gronie m.in. z 27-letnim Argentyńczykiem Lucasem Zelarayanem (przeszedł z meksykańskich Tigres do Columbus Crew), 13-krotnym reprezentantem Meksyku Alanem Pulido (przeniósł się do Sportingu Kansas City) i 17-krotnym kadrowiczem Kanady Lucasem Cavallinim. Ten ostatni także trafił do MLS (Vancouver Whitecaps) z Ligi MX, co potwierdza trend, że trenerzy atrakcyjnych wzmocnień przede wszystkim szukają za południową granicą.

Wciąż czekamy na wielkie nazwiska, które zakontraktuje Inter Miami Davida Beckhama. Ten jednak w pierwszej kolejności musi zatrudnić trenera. To powinno nastąpić tuż po nowym roku. Wiadomo, że na Florydę przeniesie się Juan Agudelo, który jeszcze kilka lat temu - jako nastoletni gracz New York Red Bulls - zapowiadał się rewelacyjnie.

Oprócz Interu na nowego szkoleniowca wciąż czeka Przemysław Frankowski i jego koledzy z Chicago Fire, New York City FC oraz kibice w Salt Lake City. Do ekipy z Bronxu przymierza się Gio van Bronckhorsta (obecnie Feyenoord Rotterdam), natomiast w Utah liczą na to, że pozycję zaakceptuje Jason Kreis.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.