SPORT, WYWIADY, POLONIA

USMNT: Awans Jankesów w Lidze Narodów

Gyasi Zardes (z prawej) strzelił Kanadzie dwa gole. Foto: internet

Kibice piłkarscy w USA odetchnęli z ulgą. Ich reprezentacja zdołała ostatecznie awansować do półfinałów Ligi Narodów. Grono półfinalistów uzupełniły także ekipy Kostaryki, Hondurasu i Meksyku.

Kończy się piłkarska jesień w USA. Tydzień po ostatecznym rozstrzygnięciu w MLS dowiedzieliśmy się, które zespoły zagrają w półfinałach Ligi Narodów CONCACAF. W tych ostatnich sporo musieli napocić się Amerykanie, którym ostatecznie udało się wywalczyć przepustki.

Problemem Jankesów, którzy w swojej grupie wylosowali Kubę i Kanadę, była wyjazdowa porażka z tą drugą reprezentacją w drugiej kolejce spotkań. To sprawiło, że w rewanżu z ekipą z kraju Klonowego Liścia nie mogli sobie pozwolić na jakąkolwiek wpadkę. Mecz odbył się w ubiegłym tygodniu w Orlando. Już w 2.min prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Jordan Morris. W 23.min na 2:0 podwyższył Gyasi Zardes, a 10.min później kolejnego gola strzelił Aaron Long. W drugiej części honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył były piłkarz Lechii Gdańsk Steven Vitória, a w samej końcówce wynik ustalił Zardes, dla którego był to 12. gol w kadrze. Oprócz ważnej - w kontekście gry w Lidze Narodów - wygranej istotny dla Amerykanów był występ piłkarza Ajaxu Serginio Desta. Urodzony w Holandii prawy obrońca ma zaledwie 19 lat i ciekawą futbolową przyszłość, ale z uwagi na oficjalną formułę meczu już wiadomo, że nie będzie mógł reprezentować żadnej innej kadry prócz USA.

Łatwe 4:1 nad Kanadą pozwoliło Greggowi Berhalterowi na wystawienie jeszcze bardziej odmłodzonego składu we wtorkowym rewanżu z Kubą. W pierwszym pojedynku Amerykanie rozgromili wyspiarzy 7:0 i tutaj rownież niewiadomą były rozmiary ich zwycięstwa. Skończyło się na 4:0 po dubletach Josha Sargenta i Jordana Morrisa. Ostatecznie więc USA wygrały Grupę A przed Kanadą i Kubą. W półfinale Ligi Narodów przyjdzie im zmierzyć się ze zwycięzcą jednej z pozostałych grup: Meksykiem, Kostaryką lub Hondurasem. Turniej finałowy odbędzie się w czerwcu 2020.

CONCACAF League of Nations:
USA - Kanada 4:1 (Morris 2', Zardes 23' 89' Long 34' - Vitoria 72')

Tabela:
1. USA 4 9 15:3
2. Kanada 4 9 10:4
3. Kuba 4 0 0:18

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.