Polak mistrzem USL!

Real Monarchs wywalczyli mistrzostwo USL. Duży wkład miał w to Polak Konrad Plewa (piąty z prawej). Foto: internet
Duży piłkarski sukces odniósł pochodzący z Maniów koło Nowego Targu Konrad Plewa. Piłkarz Realu Monarchs strzelił gola i przyczynił się do triumfu drużyny z Kolorado w finale USL.

Konrad Plewa to były obrońca rezerw Red Bulls Nowy Jork, który reprezentuje obecnie barwy występującego na zapleczu MLS Realu Monarchs. Jest to drużyna ściśle związana z Realem Salt Lake, a jej trenerem jest były zawodnik Realu Jamison Olave.

Monarchs w zakończonym niedawno sezonie USL zajęli czwarte miejsce w konferencji Zachodniej. W fazie playoffs wyeliminowali najpierw Orange County (6:2), potem głównego faworyta do mistrzostwa Phoenix Rising 2:1 i w finale USL West El Paso Locomotiv 2:1. W rozegranym w ubiegły weekend finale USL nie dali szans Louisville City, których pokonali 3:1. Jedną z bramek zdobył Plewa, który w drużynie Olave gra na pozycji środkowego obrońcy.

Być może świetny występ w playoffs uwieńczony bramką w finale sprawi, że Konrad otrzyma angaż w pierwszej drużynie Realu. Z pewnością trzymamy za urodzonego pod Nowym Targiem piłkarza kciuki.