SPORT, WYWIADY, POLONIA

Piłka nożna: Ratujmy Wisłę... w USA!

Wisła znajdzie ratunek w USA
Na ciekawą inicjatywę zdecydowali się członkowie rady nadzorczej tonącej w długach Wisły Kraków. Oficjalne pismo z prośbą o wsparcie finansowe trafiło bowiem do potencjalnych sponsorów w Stanach Zjednoczonych.


Wisła Kraków ma w ostatnim czasie olbrzymie problemy natury finansowej. Ludziom, którym na sercu leży dobro klubu brakuje funduszy, ale nie pomysłów na to jak ratować Białą Gwiazdę. Kilka dni temu do skrzynek poczt elektronicznych potencjalnych inwestorów w USA trafiła oficjalna prośba, w której jeden z członków Rady Nadzorczej Piotr Pątko apeluje o wsparcie finansowe. „Wraz z nowym Prezesem Panem Rafałem Wisłockim podjęliśmy się misji ratowania zasłużonego dla Krakowa i Polski klubu.” - czytamy w napisanym po polsku wstępie - „W związku z tym chciałbym zapytać czy nie nagłośniliby Państwo akcji ratowania klubu w Nowym Jorku.”

Apel, którego treść napisana jest w języku angielskim i który jest wydrukowany na oficjalnym, klubowym papierze firmowym, trafił m.in. do działu marketingu Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej - instytucji finansowej, która ma swoją siedzibę na Brooklynie i kilka lokalnych oddziałów w Chicago, Nowym Jorku i New Jersey. „Wisła Kraków została założona w 1906. Nasz klub ma 113-letnią historię, 13 tytułów Mistrza Polski, 4 Puchary Polski, wielkie mecze przeciwko Realowi Madryt, Barcelonie, Celticowi Glassgow, Realowi Saragossa, AC Parma, SS Lazio czy Schalke 04. Niestety jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów znajduje się obecnie w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej.” - czytamy w liście.

Dalej Pątko prosi o „ratowanie tego mocno zasłużonego dla Krakowa i Polski klubu” poprzez bezpośrednie donacje na klubowe konto bankowe. W piśmie - oprócz numeru konta - jest także informacja o jego weryfikacji za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Wisły Kraków.

Sugerowana kwota wsparcia to 25 tys. dol, w zamian za które potencjalny darczyńca miałby otrzymać dwie wejściówki VIP na marcowe derby Wisła - Cracovia wraz z dwudobowym pobytem w hotelu. W ofercie znajduje się także zwiedzanie stadionu i Krakowa. „Będę wdzięczny za każdą pomoc na jaką się Państwo zdecydują.” - kończy swój list Pątko.

Z Nowego Jorku dla PAP: Tomek Moczerniuk

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.