SPORT, WYWIADY, POLONIA

Młody gimnastyk z tytułem Wschodzącej Gwiazdy Naszej Unii

Timothy Kutyla - nadzieja olimpijska reprezentacji Polski i Wschodząca Gwiazda PSFCU. 
20-letni gimnastyk Tymoteusz Kutyla otrzymał stypendium i został uznany za Wschodzącą Gwiazdę Naszej Unii 2018. To już trzeci student - i zarazem członek Polish and Slavic Federal Credit Union - który otrzymał ten zaszczytny tytuł.

Student University of Minnesota i członek kadry narodowej Polski w gimnastyce Tymoteusz (Timothy) Kutyla otrzymał tytuł Wschodzącej Gwiazdy Naszej Unii 2018 oraz stypendium w wysokości pięciu tysięcy dolarów. “Jesteśmy dumni, że członek Naszej Unii (zaczynał od konta dla nieletnich) osiąga już tak wspaniałe sukcesy i być może zobaczymy go na igrzyskach olimpijskich jako reprezentanta Polski. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do realizacji marzeń." – powiedział w trakcie uroczystości wręczenia nagrody dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski.

Tymoteusz ma 20 lat i na University of Minnesota studiuje biznes i marketing oraz ćwiczy gimnastykę w akademickiej drużynie. W swojej karierze był już mistrzem USA juniorów w ćwiczeniu na drążku. Od 2018 r. jest członkiem reprezentacji Polski i ma nadzieję na start na igrzyskach olimpijskich 2020 w Tokio.

“Dziękuję PSFCU za tę nagrodę. Zawsze będę wdzięczny za to, że przyznano mi to stypendium i uznanie mnie za Wschodzącą Gwiazdę Naszej Unii. Traktuję to jako wyróżnienie, że jako Amerykanin polskiego pochodzenia udaje mi się studiować i trenować, a także za awans do reprezentacji Polski w gimnastyce." - powiedział Kutyla.

Kutyla zaczął ćwiczyć gimnastykę w wieku trzech lat. Dzisiaj jego rozkład zajęć wygląda następująco: dwa razy w tygodniu godzinny trening o 6:30 rano, każdego dnia do południa studia, a po obiedzie trzy godziny ćwiczeń. Wieczór i noc zostają na naukę. Marzeniem Kutyly jest skończenie studiów i start na igrzyskach olimpijskich. “Mam nadzieję, że niedługo wystartuję w mistrzostwach Europy w barwach Polski, dzięki czemu będę miał szansę zakwalifikować się do Tokio." – powiedział.

Nagroda dla Wschodzącej Gwiazdy Naszej Unii została wręczona po raz trzeci. Ustanowiono ją w 2014 r. jako część Programu Stypendialnego PSFCU, aby nagradzać młodych wiekiem członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na podstawie szczególnych osiągnięć kandydata w dziedzinach: nauki, sportu, muzyki, sztuki, przywództwa lub szczególnego talentu, udokumentowanego na poziomie krajowym bądź międzynarodowym.

Poprzedni laureaci to pływak Michał Domagała oraz brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiero 2016 w szermierce Monika Aksamit.

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa powstała w 1976 r. na nowojorskim Greenpoincie. Po 43 latach działalności jest uważana za największą, polską instytucję finansową poza granicami Polski oraz największą etniczną unię kredytową w Stanach Zjednoczonych. Obsługuje ponad 135 tysięcy Członków PSFCU i ich rodzin w USA. Aktywa PSFCU wynoszą prawie 2 miliardy dolarów, posiada ona 19 oddziałów w czterech stanach: Nowy Jork, New Jersey, Illinois i Pensylwania.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.