SPORT, WYWIADY, POLONIA

USWNT: USA triumfują w SheBelieves Cup!

Kadr z meczu USA - Francja. Z piłką Alex Morgan. Foto: Barbara Wojcieszak.
Kobieca kadra USA odniosła triumf w prestiżowym, aczkolwiek towarzyskim turnieju SheBelieves Cup. Podopieczne Jill Ellis wygrywając dwa mecze i remisując z Francją zrehabilitowały się za fatalny start w 2017, gdzie zajęły ostatnie miejsce.

Piłkarska reprezentacja USA zwyciężyła w towarzyskim SheBelieves Cup, który zakończył się w ubiegłą środę w Stanach Zjednoczonych. Była do trzecia edycja turnieju, w którym tradycyjnie już wzięły udział cztery czołowe ekipy na świecie: gospodynie (1. miejsce w rankingu FIFA, stan na Grudzień 2017), Niemki (2), Francuzki (3) i Angielki (6).

Piłka we francuskiej bramce! Strzelcem Mal Pugh!
Foto: Barbara Wojcieszak
W pierwszej kolejce, którą rozegrano na MAPFRE Stadium w Columbus, Anglia bez problemu ograła Francję 4:1, a USA pokonały Niemcy 1:0. Jedynego gola dla mistrzyń olimpijskich zdobyła Megan Rapinoe w 17.min. Dwumecz w Ohio oglądało 14,500 widzów.

Trzy dni później uczestniczki turnieju przeniosły się do New Jersey. Na wyprzedanej do ostatniego miejsca Red Bull Arenie w Harrison (25,706 widzów) najpierw Amerykanki zremisowały z Francją 1:1 (gola dla dziewczyn Jillian Ellis zdobyła 19-letnia Mallory Pugh), a potem Angielki także podzieliły się punktami z Niemkami (2:2). Taka sytuacja sprawiła, że o końcowym triumfie miała zadecydować ostatnia kolejka i wewnętrzne spotkanie pomiędzy USA i Anglią.

Walka o prymat w SheBelieves 2018 odbyła się w Orlando. W obecności nieco ponad 12 tys widzów Amerykanki pokonały reprezentację Anglii 1:0 i po rocznej przerwie odzyskały tytuł mistrzyń (w ubiegłym roku triumfowały Francuzki). Zwycięska bramka padła w 58.min po samobójczym trafieniu doświadczonej brytyjskiej bramkarki Karen Bardsley, która niefortunnie interweniowała po ostrym dośrodkowaniu Rapinoe. Więcej bramek już nie padło i Amerykanki zasłużenie wygrały mecz i cały turniej.

W spotkaniu o trzecie miejsce Francja rozgromiła Niemcy, które w całych rozgrywkach uciułały tylko jedno oczko 3:0.

Komplet wyników:
Anglia - Francja 4:1, USA - Niemcy 1:0, USA - Francja 1:1, Anglia - Niemcy 2:2, USA - Anglia 1:0, Francja - Niemcy 3:0.

Tabela:
1. USA 3 7 3:1
2. Anglia 3 4 6:4
3. Francja 3 4 5:5
4. Niemcy 3 1 2:6

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.