SPORT, WYWIADY, POLONIA

Polonia: Monica Aksamit z tytułem Wschodzącej Gwiazdy Naszej Unii

Monica Aksamit (druga z prawej) z nagrodą od PSFCU. Foto: PSFCU
Brooklyn, NY (2 września 2016 r.) - Monica Aksamit, zdobywczyni brązowego medalu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w szabli kobiet, otrzymała tytuł „Wschodzącej Gwiazdy Naszej Unii” w 2016 r. Nagrodę przyznaje Rada Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej młodym Członkom Naszej Unii za „szczególne osiągnięcia na poziomie krajowym bądź międzynarodowym”.

Reprezentantka drużyny szablistek Stanów Zjednoczonych odebrała nagrodę i czek na pięć tysięcy dolarów w oddziale PSFCU w Linden, New Jersey. - Dziękuję za nagrodę. Te pieniądze przydadzą się w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Tokio – powiedziała Monica Aksamit, która jest związana z Polsko-Słowiańską Federalną Unią Kredytową już osiemnaście lat. - Można powiedzieć, że dzięki unii kredytowej zaczęłam trenować szermierkę. Moja mama pracowała w PSFCU a pan Janusz Młynek był tu klientem, rozmawiali o szermierce i od tego się wszystko zaczęło – powiedziała w czasie uroczystości Aksamit.

Mama wyróżnionej - Marzena przez lata pracowała w oddziale PSFCU Union. Nasza Unia od kilkunastu lat wspiera także finansowo Polish-American Fencing School prowadzoną przez Janusza Młynka, gdzie w wieku 9 lat rozpoczęła treningi Monica. - Jesteśmy dumni jako Polonia amerykańska ze wszystkich Pani osiągnięć. Przeżywaliśmy Pani walki w Rio i mamy nadzieję na kolejne sukcesy na kolejnych igrzyskach w Tokio – powiedział Bogdan Chmielewski, dyrektor wykonawczy PSFCU wręczając dyplom i czek na pięć tysięcy dolarów. – Krótkie wakacje i powrót do treningów. Mam nadzieję na kolejne medale na igrzyskach olimpijskich w Tokio – powiedziała Aksamit pytana o plany na przyszłość.

Na uroczystości byli obecni mama Moniki - Marzena, młodsza siostra Olivia (również trenująca szermierkę – floret) oraz jej pierwszy trener, Janusz Młynek, u którego rozpoczynała swoją przygodę z szermierką także Dagmara Wozniak – druga Polka w drużynie Stanów Zjednoczonych w szabli, zdobywczyń brązowego medalu na igrzyskach w Rio.

Monica Aksamit jest drugą laureatką nagrody „Wschodzącej Gwiazdy Naszej Unii”. Ustanowiona w 2014 r. nagroda w wysokości 5 tys. dolarów przyznawana jest młodym Członkom Naszej Unii na podstawie szczególnych osiągnięć kandydata „w dziedzinie nauki, sportu, muzyki, sztuki, przywództwa lub szczególnego talentu, udokumentowanego na poziomie krajowym bądź międzynarodowym”. Pierwszym laureatem nagrody został w 2014 r. osiemnastoletni Michał Domagała, utalentowany pływak (mistrz Stanów Zjednoczonych juniorów na 200 m stylem dowolnym) i student University of South California.

Dodatkowe informacje: Paweł Burdzy: 973-808- 3240 ext. 6134

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.