SPORT, WYWIADY, POLONIA

CPCD: Józef Pałka i Adam Kownacki czytali w PS w Passaic

Bohaterowie majowego spotkania z książką w PS Jagiellonów w Passaic. Od prawej: Józef Pałka, Adam i Justyna Kownaccy, Alicja Jachna i Tomek Moczerniuk. Całość uzupełnia trójka zwycięzców konkursów czytelniczych, w których nagrodami były książki od Konsulatu RP w NYC. Foto: Antoni Moczerniuk
Wraz z końcem roku w polskich szkołach na wakacyjną przerwę udaje się program Cała Polonia Czyta Dzieciom. Ostatnia przed letnią kanikułą impreza miała miejsce w Polskiej Szkole Jagiellonów w Passaic, a udział wzięli w niej właściciel studia tanecznego Józef Pałka i bokser wagi ciężkiej Adam Kownacki wraz z żoną Justyną.

Dzieci z PS Jagiellonów słuchają pana Józefa Pałki.
Foto: Tomek Moczerniuk
Akcja pro-czytelnicza Cała Polonia Czyta Dzieciom odwiedza polonijne placówki oświatowe już od półtora roku. Kolejna - i ostatnia w tym roku szkolnym - edycja odbyła się w połowie maja w Polskiej Szkole Jagiellonów w Passaic w New Jersey. Na zaproszenie pani dyrektor Alicji Jachny do pięknego, szkolnego audytorium przyjechali goście z programu CPCD, którego organizatorami są portal www.DobraPolskaSzkola.com i fundacja Polonia for Kids (www.poloniaforkids.org) oraz lokalni celebryci: Józef Pałka i Adam Kownacki z żoną Justyną. Zadaniem tych ostatnich było głośne czytanie dla grupy około 75 uczniów i gromadki rodziców.

Zarówno pan Józef, który jest założycielem i właścicielem popularnej w New Jersey szkoły tańca Joseph's Dance Studio (http://www.josephsdancestudio.com/) jak i Adam Kownacki (profesjonalny bokser wagi ciężkiej), którego wspierała urocza żona Justyna spisali się fenomenalnie przedstawiając dzieciom wierszyki Agnieszki Frączek (Berek Literek), Agnieszki Ginko (Ciotka Klotka i inne historie) i Michała Rusinka (Wierszyki domowe) oraz fragmenty książek Grzegorza Kasdepke (Potwór), Renaty Piątkowskiej (Telefon) i Beaty Majchrzak (Opowieść o błękitnym psie). Wszystkie pozycje współczesnych polskich autorów przypadły do gustu zgromadzonym widzom, którzy każdą porcję czytanych lektur kwitowali gromkimi brawami.

Szczęśliwa zwyciężczyni konkursu czytelniczego
z nagrodą - rękawicami z podpisem Adama
Kownackiego. Foto: TM
Nie obyło się także bez konkursów czytelniczych, w których nagrodami były książki ufundowane przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku oraz - prawdziwa gratka dla miłośników sportu - rękawice bokserskie z podpisem Adama Kownackiego. Na zakończenie spotkania, które odbyło się w bardzo miłej atmosferze jedna z matek z wielką wprawą odczytała wiersz Lokomotywa, a potem w Czytelniczym Taśmociągu spontanicznie czytali rodzice, dzieci, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Organizatorzy - DobraPolskaSzkola.com i Polonia for Kids - dziękują Polskiej Szkole Jagiellonów w Passaic za zaproszenie, panu Józefowi Pałce, Adamowi i Justynie Kownackim za piękne czytanie i poświęcony czas, sponsorowi głównemu z The Platta Law Firm i Konsulatowi RP w Nowym Jorku oraz dzieciom, nauczycielom i rodzicom za obecność na ostatnim, przedwakacyjnym spotkaniu z książką. Do zobaczenia po letnich kanikułach i pamiętajcie, żeby w wakacyjnych torbach i plecakach koniecznie znalazło się miejsce na coś do czytania!

Relacja zdjęciowa:

Już po czytaniu w PS Jagiellonów w Passaic w NJ! Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie, dzieciom za uwagę i udział w...
Posted by Cała Polonia Czyta Dzieciom on Saturday, May 16, 2015

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.