SPORT, WYWIADY, POLONIA

Cała Polonia Czyta Dzieciom w South Hackensack!

Uczestnicy akcji CPCD w South Hackensack: od lewej: Tomasz Moczerniuk (Polonia for Kids), Tomasz Junior Popławski, Agnieszka Golonek-Pogorzelska, Anna Szuksztul, dr Barbara Pieczuro oraz mecenas Sławomir Platta. Foto: Szkoła Polska im. Kazimierza Pułaskiego w South Hackensack.
Mimo mocno siąpającego deszczu kolejna edycja akcji Cała Polonia Czyta Dzieciom w New Jersey okazała się dużym sukcesem. W Szkole Polskiej w South Hackensack im. Kazimierza Pułaskiego pojawiło się kilkunastu rodziców, a dzieciom czytali m.in: lekarz, prawnik i artysta muzyk.

W akcji udział wzięło ponad 200 dzieci. Foto: SP w South
Hackensack
Jesienna słota nie odstraszyła rodziców dzieci ze Szkoły Polskiej w South Hackensack, którzy przyszli w ubiegłą sobotę na prezentację p.t. "Wychowanie przez Czytanie". Koordynator akcji Cała Polonia Czyta Dzieciom i wiceprezes fundacji Polonia for Kids Tomasz Moczerniuk opowiadał o zaletach codziennego sięgania po lekturę i głośnego czytania przez przynajmniej 20 minut. Najbardziej aktywni rodzice otrzymali upominki od sponsora The Platta Law Firm, który wspiera akcję od samego początku.

Tomasz Junior Popławski wykonał Kaczkę Dziwaczkę...
śpiewająco! Foto: SP w South Hackensack
Potem przyszła kolej na część, na którą czekały dzieci: czytanie przez zaproszonych gości. Na początek wiersz Chory Kotek przeczytała lekarz-pediatra Barbara Pieczuro. Potem inną rymowankę ponad 200 uczniom szkoły zaprezentowała przebrana za polską policjantkę Anna Szuksztul. Trzecim w kolejce był mecenas Sławomir Platta, który w interaktywny sposób - umiejętnie wciągając w historię słuchaczy - przeczytał fragment z Małego Księcia. Chwilę później dzieci usłyszały Kaczkę Dziwaczkę i to... dwukrotnie. Najpierw muzyk Tomasz Junior Popławski odczytał klasyczny wiersz Jana Brzechwy, a zaraz potem - przy gitarowym akompaniamencie Marty Michalak - go odśpiewał. To bardzo oryginalne wykonanie bardzo przypadło do gustu wszystkim dzieciom. Część czytelniczą zakończyło wspólne odczytanie wierszyka p.t. ZOO Małgorzaty Strzałkowskiej z książeczki Rady nie od Parady. Książka wędrowała z rąk do rąk i każda z osób czytała po dwie linijki co było kwitowane burzą braw. Wyszło to mniej więcej w ten sposób:


Julian rozwiązał konkurs bez
problemu. Foto: SP w SH

Na zakończenie dzieci wzięły udział w konkursie czytelniczym, w którym nagrodami były książki ufundowane przez EK Polish Bookstore z Garfield w New Jersey, a dorośli mogli cieszyć się smakołykami przygotowanymi przez społeczność PS w South Hackensack pod dyrekcją Agnieszki Golonek-Pogorzelskiej.

Akcja CPCD, której organizatorami są portal www.dobrapolskaszkola.com oraz fundacja Polonia for Kids w najbliższy wtorek przeniesie się do Perth Amboy (kościół św. Szczepana, początek 18:30), natomiast w sobotę 18 października o 11 rano zawita w szkole im. Jana Pawła 2 w East Stroudsburg w Pensylwanii. Więcej informacji na stronie http://www.dobrapolskaszkola.com/category/cala-polonia-czyta-dzieciom/ oraz www.facebook.com/cpcd

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.