NASL: Sensacja na Long Island, gol Zahorskiego

Tomasz Zahorski dał Skorpionom zwycięstwo w meczu z Ottawa Fury FC. Foto: Steve Kingsman (Ottawa Fury FC)
W 7. kolejce NASL Cosmos Nowy Jork niespodziewanie zremisował u siebie z Indy Eleven 1:1. Drugą bramkę w sezonie zdobył za to Tomasz Zahorski, który walnie przyczynił się do zwycięstwa Scorpions 3:2 nad drugim beniaminkiem Ottawą Fury.

Cosmos nie wykorzystał szansy

Piękny gol Seby Guenzattiego nie wystarczył Cosmosowi
na zdobycie kompletu punktów w meczu z Indy Eleven.
Obrońca tytułu NASL Cosmos Nowy Jork podejmował w sobotę na Long Island beniaminka i ostatnią drużynę w tabeli Indy Eleven. Kiedy już w 4. minucie pięknego gola (kapitalny strzał w okienko z 30. metrów po szybkiej wymianie piłek z Madsem Stokkelienem) zdobył Sebastian Guenzati wydawało się, że Cosmos rozgromi ekipę Juergena Sommera. Minuty mijały, okazje marnowali Stokkelien, Paulo Mendes, Nane i Marcos Senna i goście na przerwę schodzili z jedną bramką straty.

W drugiej połowie gospodarze niespodziewanie stanęli i pozwolili beniaminkowi na przejęcie inicjatywy. Gracze z Indianapolis skrupulatnie to wykorzystali w 76. minucie zdobywając wyrównującego gola. Jego autorem był ex-gracz San Jose Earthquakes Brad Ring, który odebrał piłkę w środku pola Sennie, popędził na bramkę i strzelił nad Jimmy Maurerem.

Indy mogło przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale Guenzatti w ostatniej chwili uniemożliwił Walterowi Ramirezowi oddanie strzału. Cosmos ponownie doszedł do głosu pod koniec spotkania, ale dobrze w bramce gości spisywał się niemiecki golkiper Kristian Nicht, który m.in. obronił strzał Daniela Szeteli (wszedł w 77. min za Stokkeliena) w doliczonym czasie gry. "Do końca rundy wiosennej zostały tylko dwie kolejki, dlatego ten remis to dla nas porażka." - powiedział po meczu Marcos Senna, który opuścił boisko w 88. min z powodu kontuzji - "Nie wykorzystaliśmy szansy na zbliżenie się do Minnesoty na odległość punktu, a teraz czeka nas ciężki wyjazd do Ft. Lauderdale."

Przedtem jednak Cosmos zagra w Pucharze USA z Brooklyn Italians i w przypadku wygranej w IV. rundzie dojdzie do arcyciekawego, derbowego starcia z Red Bulls Nowy Jork.

Zahorski dał Skorpionom 3 punkty

Szansę na zniwelowanie dystansu do lidera z Minnesoty wykorzystali za to piłkarze San Antonio Scorpions. Podopieczni Alena Marciny pokonali w Ottawie innego beniaminka Fury FC 3:2, mimo iż na 7 minut przed końcem przegrywali 1:2.

Wszystkie bramki padły w drugiej odsłonie. Najpierw głową trafił Greg Janicki, po dokładnej centrze Danny'ego Barrery z rzutu rożnego w 57.min. Wyrównał Tony Donatelli z rzutu karnego w 71.min. 9 minut później ładną solową akcją i celnym strzałem popisał się były gracz Red Bulls Sinisa Ubiparovic i gospodarze objęli prowadzenie 2:1. 2500 kibiców na Carleton University Stadium cieszyło się z tego faktu zaledwie przez 180 sekund, bo do siatki z jedenastki trafił Eric Hassli. W doliczonym czasie gry bohaterem został Tomasz Zahorski, który sprytną główką pokonał Devala Gorricka i zapewnił gościom cenne 3 punkty. W nagrodę Skorpiony awansowały na 3.miejsce w tabeli, a Polak trafił do 11. kolejki. "To było nasze trzecie wyjazdowe zwycięstwo, co mnie bardzo cieszy." - powiedział po spotkaniu trener Marcina - "Mam nadzieję, że passa będzie kontynuowana w najbliższy weekend w Indianapolis, gdzie zagramy z Eleven."

Wcześniej Scorpions będą walczyć o awans do kolejnej rundy w Pucharze USA z NTX Rayados. Tam na Zahorskiego i spółkę czeka już drużyna z MLS Dallas FC.

Pozostałe wyniki 7. kolejki:
Minnesota United FC - Carolina RailHawks 0:0
Tampa Bay Rowdies - Ft. Lauderdale Strikers 3:2 (Hunt 45', Wallace 62', Wagner 90' - Anderson 19', Chin 34')
FC Edmonton - Atlanta Silverbacks 1:2 (James 75' - Chavez 49', Poku 80')

Tabela:
1. Minnesota United 7 16 11:5 5-1-1 +6
2. Cosmos Nowy Jork 7 13 10:3 4-1-2 +7
3. San Antonio Scorpions 7 13 9:6 4-1-2 +3
4. Ft. Lauderdale Strikers 7 12 16:13 4-0-3 +3
5. Carolina RailHawks 9 11 8:9 3-2-2 -1
6. Tampa Bay Rowdies 7 9 8:11 2-3-2 -3
7. Atlanta Silverbacks 7 9 8:15 3-0-4 -7
8. Ottawa Fury 7 7 13:12 2-1-4 +1
9. FC Edmonton 7 5 5:9 1-2-4 -4