New Haven Open już bez Polek

New Haven Open nie jest szczęśliwy dla Polaków. Isia nigdy nie wygrała w nim dwóch meczów z rzędu. Foto: mRk
Już w pierwszej rundzie pożegnały się z turniejem w New Haven (pula nagród $690,000) Alicja Rosolska i Urszula Radwańska. Grająca w parze z Gruzinką Oksaną Kałasznikową Rosolska przegrała swój deblowy pojedynek z Sanią Mirzą i Jie Zheng 3:6 6:3 8:10, natomiast Radwańska wycofała się jeszcze przed swoim pierwszym spotkaniem z obrończynią tytułu Czeszką Petrą Kvitovą z powodu wirusowej infekcji.

Nie mają szczęścia polskie tenisistki w New Haven Open. Agnieszka Radwańska nigdy nie wygrała tutaj dwóch meczów, a w ubiegłym roku - mimo najwyższego rozstawienia - uległa Oldze Goworcowej już w swojej pierwszej grze. Alicja Rosolska również odpadła rok temu w drugiej rundzie debla grając w parze z Andreją Klepac ze Słowenii. W tym roku poszło jej jeszcze gorzej, bo nie przebrnęła nawet pierwszej przeszkody.

Polka i jej nowa partnerka Oksana Kałasznikowa z Gruzji zmierzyły się z rozstawioną z nr 3 parą Sania Mirza (Indie) i Jie Zheng (Chiny). W pierwszym secie lepsze były faworytki 6:3, ale w drugim Polka i Gruzinka pokazały lwi pazur i rostrzygnęły go na swoją korzyść w identycznym stosunku. W trzecim, decydującym secie lepsze były bardziej doświadczone rywalki, które wygrywając 10:8 zrewanżowały się Rosolskiej i Kałasznikowej za niedawną porażkę w 3. setach w Toronto.

Również w pierwszej rundzie przygodę z New Haven Open zakończyła Urszula Radwańska. Młodsza z tenisowych sióstr po raz pierwszy miała szansę zagrać w turnieju głównym bez eliminacji (których nigdy nie przebrnęła), ale infekcja wirusową wyeliminowała ją z gry przeciwko rozstawionej z nr 3 Petrą Kvitovą. Polkę, dla której następnym przystankiem będzie US Open, zastąpi Niemka Annika Beck. Mecz zaplanowany jest na 15:30 we wtorkowe popołudnie a tego samego dnia wieczorem swoje pierwsze deblowe spotkanie rozegra także para Martina Hingis - Daniela Hantuchova.

W najciekawszym spotkaniu pierwszej rundy singlistek Caroline Wozniacki przegrała pierwszego seta z Shuai Peng 2:6, ale dobrze grająca Chinka skreczowała w drugim przy stanie 1:3 dla Dunki. Do drugiej rundy awansowały też Niemka Sabine Lisicki (7) i Amerykanka Sloane Stephens (6). Z turniejem pożegnały się już natomiast m.in. Roberta Vinci (5), Dominika Cibulkova (8) i Daniela Hantuchova.

Bilety na New Haven Open można zakupić na stronie:

Jak dojechać?

Wyniki 19 sierpnia, 2013
Kobiety, gra pojedyncza - I runda
[4] C Wozniacki (DEN) - S Peng (CHN) 26 31 (krecz Chinki)
C Suarez Navarro (ESP) - [5] R Vinci (ITA) 75 63
[6] [WC] S Stephens (USA) - [Q] A Schmiedlova (SVK) 64 64
K Zakopalova (CZE) - [8] D Cibulkova (SVK) 36 63 63
E Makarova (RUS) d- A Wozniak (CAN) 62 26 76(5)