SPORT, WYWIADY, POLONIA

Serce dla Adasia - sukces zjednoczonej Polonii

Kasia Kucharska, a w tle Adaś z babią pozdrawia
uczestników wirtualnie. foto: Polonia 4 Kids
7000 dolarów, 80 osób i jedno Serce - tak można liczebnie podsumować sobotnią imprezę charytatywną "Serce dla Adasia", która odbyła się w Domu Polskim w Filadelfii. Jej organizatorami była fundacja Polonia for Kids oraz Druch Studio Gallery, a beneficjentem 7-letni Adaś chory na raka siatkówki oka.

Kto powiedział, że Polonia nie potrafi się zjednoczyć? Kłam temu stwierdzeniu zadała akcja dobroczynna "Serce dla Adasia", którą wspólnie przeprowadziły dwie polonijne organizacje: Polonia for Kids z New Jersey oraz Druch Studio Gallery z Filadelfii. Atrakcyjna formuła imprezy (występ kabaretu Odlot oraz muzyka jazzowego Tadeusza Turkowskiego, a także licytacja obrazów i innych cennych gadżetów) sprawiły, że w Domu Polskim w Mieście Braterskiej Miłości pojawiło się sporo osób. "Cieszę się, że mogłyśmy wraz z siostrą brać udział w tej akcji." - powiedziała będąca pod wrażeniem zjednoczonej Polonii Kasia Stachowska - "Pomoc dzieciom jest zawsze bliska mojemu sercu. Mam nadzieję, że zebrane pieniądze pomogą Adasiowi w znacznym stopniu w jego leczeniu." 

Obrazy wystawione na aukcję. Foto: Polonia 4 Kids
Na dzień dzisiejszy (środa, 17 kwietnia) w sumie zebrano 7190 dol. "To niesamowite, ale pieniądze jeszcze do nas napływają." - mówi ucieszona Katarzyna Kucharska, która była mózgiem całego przedsięwzięcia - "To ogromny sukces fundacji, nad którym pracował cały sztab ludzi. Dla przykładu ekipa z Associated Polish Home mimo trwającego remontu pracowała pół nocy, aby dopieścić wystrój sali." 

Rodzinna fotka wolontariuszy
P4K. Foto: Polonia 4 Kids
Olbrzymią pracę wykonał także Ryszard Druch, który był jednym z pomysłodawców imprezy. To on zachęcał artystów do przekazania prac na licytację i to on wraz z Januszem Smulskim i Tadeuszem Turkowskim zabawiał publiczność z wysokości sceny. "To był sukces jakiego nie pamiętają najstarsi Polonusi!" - tak oto na swój sposób podsumował imprezę Druch - "Dziękuję polskim artystom plastykom, którzy podarowali na Aukcję Malarstwa swoje obrazy i rzeźbę: Kasi Baryłce, Grzegorzowi Gustawowi, Kasi Iwaniec, Jadwidze i Justinowi Jędrzejczyk, Krisowi Kertenisowi, Teresie Licholai, Halinie Nawrot, Maryli Nowakowskiej, Marii Sidor, Jolancie Wolskiej, Ewie Zeller oraz Janinie i Ryszardowi Kowalczukom. Moje niskie 'Chapeau bas'!" 

Występ kabaretu Odlot. Foto: Polonia 4 Kids
Oprócz aukcji obrazów Mariusz Klimek zachęcał także gości do walki o inne przedmioty takie jak: zdjęcia i piłka do tenisa z podpisami sióstr Radwańskich oraz plakat z filmu Pamiętniki Wampirów z podpisem Pawła Wasilewskiego. Ta druga rzecz została nabyta za sumę 140 dol. 

Jak podkreślali organizatorzy do sukcesu tego wydarzenia przyłożyli się wszyscy ludzie wielkiego serca, którzy przybyli w sobotni wieczór do Domu Polskiego, aby być jedną z tych kropelek, które utworzą morze pomocy dla Adasia. "Przy takim wsparciu damy z siebie wszystko." - powiedziała Danuta Gołębiowska, babcia i opiekunka Adasia przebywająca wraz z chłopcem w Nowym Jorku - "Potrafimy wiele, ale polska moc z nami! Jak zajdzie potrzeba sięgniemy głębiej. Trzymamy się konsekwentnie celu - 'widzieć świat, kochać ludzi!'"

Tomek Moczerniuk

* Do podziękowań dołączył również też sam Adaś, a zrobił to za pośrednictwem nagrania video, które fundacja otrzymała dzięki uprzejmości pani Marty Kustek i pana Andrzeja Cierkosza z portalu DobraPolskaSzkola.com. Oto co do powiedzenia miał Polonii bohaterski chłopczyk:

 


Przypominamy, że aby pomóc Adasiowi w walce z retinoblastomą Polonia for Kids udostępniła także swoje konto w Polish Slavic Federal Credit Union, na które można wpłacać środki (numer konta: 1185915 z dopiskiem dla Adasia Aftyki). 

Więcej szczegółów pod telefonem (267) 312-3180 oraz na stronie www.poloniaforkids.org.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.