SPORT, WYWIADY, POLONIA

Gonzaga znów wygrywa, cztery punkty Karnowskiego

Karnowski gratuluje Olynykowi po zwycięskim meczu
13. zwycięstwo w sezonie odniosła w sylwestrowy wieczór ekipa Gonzaga University Bulldogs (13-1), w której występuje Przemek Karnowski. Pochodzący z Torunia Polak zdobył 4 punkty, a jego drużyna po emocjonującym meczu odprawiła z kwitkiem Oklahoma State University Cowboys (10-3) 69:68.

Dla zespołu Marka Few była to czwarta wiktoria z rzędu i druga odniesiona w spotkaniu wyjazdowym. W Bulldogs, którzy zajmują 10. miejsce w rankingu akademickiej ligi NCAA najlepiej spisał się kanadyjski duet Kevin Pangos i Kelly Olynyk. Ten pierwszy niemal nie schodził z parkietu i brylował zwłaszcza w pierwszej odsłonie zdobywając 18 ze swoich 23. punktów. Do tego dorzucił jeszcze 4 zbiórki, 5 asyst i 2 przechwyty. Jego kolega z kanadyjskiej reprezentacji zdobył 21 oczek - wszystkie w drugiej połowie - i miał 9 zbiórek. W zajmującej przed tym spotkaniem 22. miejsce w rankingu NCAA ekipie Cowboys najskuteczniejszym strzelcem był Marcus Smart zdobywca 23 punktów.

Spotkanie w Gallagher-Iba Arena w Stillwater obserwowało 13,611 widzów i było bardzo zacięte. Losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich sekund. W pierwszej połowie lepiej rozpoczęli goście, którzy w 10.min po podkoszowej akcji Karnowskiego prowadzili 19:8. Była to najwyższa zaliczka którejkolwiek z drużyn w tym meczu. Karnowski po raz drugi pokazał się z dobrej strony w 17.min podwyższając wynik na 29:25 po tym jak Cowboys zdobyli 7 punktów z rzędu. W sumie torunianin, który wykorzystał oba swoje rzuty, spędził na parkiecie 7 minut co stanowi połowę z jego średniej na sezon.

Przed ekipą Marka Few, który w ciągu 14. sezonów doprowadził ją do 11. tytułów West Coast Conference i 4. występów w "Sweet 16" turnieju NCAA (najlepsza 16-tka w USA) już teraz tylko mecze z rywalami z WCC i walka o kolejny tytuł w konferencji. W drodze do Final Four Few liczy na także na Karnowskiego, który w tym sezonie ma na swoim koncie 8.4 punkta  i 2.8 zbiórki na mecz. Najbliższym rywalem Bulldogs będzie Pepperdine University Waves a spotkanie odbędzie się 3 stycznia w Kalifornii.