SPORT, WYWIADY, POLONIA

Rajdowcy spotkali się na Greenpoincie

Rodzina polonijnych rajdowców i entuzjastów
w komplecie. Drugi od prawej siedzi Zygmunt Wiśniowski.
Kilkunastu entuzjastów sportów motorowych pojawiło się w środę wieczorem w restauracji Amber na Greenpoincie, aby spotkać się z redaktorem naczelnym miesięcznika WRC Magazyn Rajdowy Wojciechem Garbarzem. Pan Wojciech przez kilka godzin dzielił się z zebranymi swoją nietuzinkową wiedzą na temat rajdów, a reszta uczestników podzieliła się swoim sercem zbierając $270 na cele charytatywne. 

Redaktor Naczelny WRC Magazyn
Rajdowy Wojciech Garbarz
składa autograf na albumie. 
Impreza zorganizowana przez Piotra Małaszuka z QS Motorsport Management przyciągnęła kilka znanych osób ze środowiska rajdowego. Obecni byli piloci Adam Pelc i Grzegorz Dorman, których będzie można zobaczyć w akcji już w najbliższy weekend podczas Rally New York USA (21-22 kwietnia, Monticello Motor Club, NY). Pojawił się też były Mistrz Polski Dariusz Szerejko. Na honorowym miejscu zasiadł Zygmunt Wiśniowski, który w 1968 roku wespół z Krzysztofem Komornickim zwyciężył w XXVIII Rajdzie Polski. Pięć lat później pan Zygmunt, którego wszyscy pieszczotliwie nazywają “Prezesem”, założył Polish Automobile Society of USA, która przez wiele lat organizowała rajdy i spotkania dla sympatyków czterech kółek.


Unikalna kronika z rajdów
w Polsce była nagrodą
w loterii charytatywnej.
Rajdowcy przez kilka godzin zadawali pytania gościowi z Polski dotyczące obecnej sytuacji w sporcie rajdowym w Polsce oraz jego przyszłości. Pan Wojciech odpowiadał na wszystkie z nich ciekawie i z fachową wiedzą. Podzielił się także wrażeniami ze swojego startu w legendarnym rajdzie Monte Carlo, który ukończył mimo wielkiego stopnia trudności. Potem do dyskusji włączyli się inni rajdowcy. Historiom, anegdotom i wspomnieniom z ich startów po obu stronach oceanu nie było końca.

Szczęśliwi zwycięzcy loterii.
Od lewej: Robert Młynarski, Wojciech
Garbarz i Ryszard Kluz
Podczas imprezy odbyła się także loteria, w której nagrodami były piękne albumy Platinum Rally Zoom przywiezione z Polski przez Wojciecha Garbarza. Te unikalne kroniki z polskich rajdów w 2011 roku trafiły w ręce Ryszarda Kluza i Roberta Młynarskiego. Cała uzbierana suma $270 zostanie przekazana na automobilowe marzenie jednego z podopiecznych fundacji Mam Marzenie, która spełnia pragnienia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu.

Tekst, foto: Tomek Moczerniuk

1 komentarz

Unknown pisze...

OMG, sto lat minęłó... pamiętam nasze rajdy od 1981 roku, jeszcze Basia żyła i wiele innych ludzi, wspaniałych których noszę w pamięci do dziś dnia.

Monika JC

Obsługiwane przez usługę Blogger.