SPORT, WYWIADY, POLONIA

Polski Wieczór - sukces Artystyczny i nie tylko!

Oficjalny plakat imprezy
W sobotę 17 marca w podziemiach kościoła Transfiguration of Our Lord PNCC w Wallington NJ odbyła się impreza charytatywna Polski Wieczór Artystyczny, w której wzięli udział Janusz M. Szlechta, Tomasz Popławski oraz Magda Bałdych. Publiczność bawiła się świetnie, a zebrana kwota w wysokości $1060 została przekazana fundacji Polonia for Kids. 

Janusz M. Szlechta w spódnicy!
Inicjatorami "I Polskiego Wieczoru Artystycznego" byli radna miasta Wallington Izabela Bacza oraz działacz społeczny i wiceprezes Polonia for Kids Tomek Moczerniuk. Para ta wspólnymi siłami doprowadziła do tego, że w sobotni wieczór w sali pod kościołem pojawiło się niemal 100 osób. Ci co przyszli nie mieli czego żałować, gdyż kilkugodzinny program imprezy był bardzo ciekawy. Na pierwszy ogień poszedł znany kawalarz z Nowego Dziennika oraz założyciel kabaretu polonijnego I Po Krzyku Janusz M. Szlechta, który wykonał kilka skeczów, zaśpiewał kilka piosenek (w tym jedną w spódnicy!) i opowiedział kilka niewybrednych dowcipów. Pan Janusz, który niedawno został uhonorowany tytułem Wybitny Polak w Nowym Jorku 2012 za swój występ otrzymał rzęsiste brawa, a od organizatorów wiązankę pięknych kwiatów.

Simone Band w akcji!
W drugiej części imprezy na scenie pojawiła się popularna i bardzo utalentowana wokalnie para Tomasz Popławski (Junior) oraz Magda Bałdych, którzy występują jako Simone Band. Już pierwsze rytmy skocznych piosenek z ich bogatego repertuaru porwały widzów do tańca. Oprócz polskich utworów autorskich nie zabrakło coverów takich zespołów jak Guns'N'Roses czy też ABBA.

Na koniec odbyło się losowanie loterii fantowej, w której znalazły się m.in. płyty z autografami Jana A.P. Kaczmarka, Stachurskiego, Tomasza Stańki, książka z podpisem aktora Jana Nowickiego oraz dwie nagrody główne: rękawice bokserskie z podpisem Mariusza Wacha i Kamila Łaszczyka ufundowane przez Kasię Niedźwiecką z Global Boxing oraz kolekcjonerka piłka futbolowa podarowana przez Mistrza NFL NY Giants.

Dzięki loterii i donacjom uzbierano łączną kwotę $1060. Po odliczeniu kosztów własnych ($100 wynajem sali, $43 druk materiałów reklamowych, $17 rejestracja domeny Polonia for Kids), $500 zostało przekazane na cele statutowe fundacji Polonia for Kids natomiast $400 zostanie przekazane w czerwcu Julii i Zuzi z Gdyni - 6-letnim bliźniaczkom chorym na porażenie mózgowe.

Mariusz Wach i Kamil Łaszczyk nie odmawiali nikomu
okazji do pstryknięcia pamiątkowej fotki
Specjalnymi gośćmi imprezy byli nasi eksportowi pięściarze Kamil Łaszczyk i Mariusz Wach z Global Boxing, którzy nazajutrz odnieśli efektowne zwycięstwa w swoich walkach w Atlantic City.

Polonia for Kids oraz organizatorzy imprezy pragną serdecznie podziękować:
  • gospodarzowi, księdzu Grzegorzowi Młudzik, za niemal nieodpłatne użyczenie lokalu 
  • artystom: Januszowi M. Szlechcie, Tomaszowi Popławskiemu oraz Magdzie Bałdych, za poświęcenie czasu i wspaniały występ pro-bono 
  • Mariuszowi Wachowi i Kamilowi Łaszczykowi za uświetnienie imprezy swoją obecnością 
  • Katarzynie Nowakowskiej z Remax White House za bezinteresowną pomoc w organizacji imprezy 
  • patronom medialnym: Nowy Dziennik, Tygodnik PLUS, Polskie Radio NYC, Polski Partner, Nasza Ściana/Radio Rampa 
oraz sponsorom:
Zdjęcia: Marcin Tuliński
więcej zdjęć tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150863178544564.429260.730189563&type=1&l=1e8090c45a

PS. Oto wiadomość, którą otrzymałem od matki Julci i Zuzi w poniedziałek, 7 maja, po tym jak poinformowałem ją, że zawiozę pieniążki do Polski:
"Pięknie nam się kończy poniedziałek. Wiadomość jest dla nas suuuuuper. Jest Pan naszym Św. Mikołajem dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy. Proszę w naszym imieniu podziękować także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób byli w naszą sprawę zaangażowani. Pozdrawiamy. EJZ Pluta"

Wszystkich, którzy chcieliby wspomóc dziewczynki i ich bohaterską matkę prosimy o składanie datków na:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko",
Stawnica 33, 77-400 Złotów,
Numer konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
z dopiskiem: leczenie i rehabilitacja Julii i Zuzanny Pluta symbol 97/P

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.