SPORT, WYWIADY, POLONIA

X kolejka CCCP

W ubiegłym tygodniu wydarzyły się dwie rzeczy - PapaTomski wrócił do gry, w związku z czym można było spodziewać się pomeczowej relacji z prawdziwego zdarzenia. Żadnego amatorstwa, pełen profesjonalizm - zupełnie jak na boisku. Poza tym okazało się, że Mecenas jest najlepszy w jeszcze jednej kategorii: sierotki wybierającej składy drużyn. Trzeci raz z rzędu wskazane przez niego ekipy stworzyły ciekawe, dramatyczne i - co najważniejsze - wyrównane widowisko.

Zaczęło się od prowadzenia FC Pot'u 2:0. Potem jednak do głosu doszli Interowcy, którzy strzelili 4 gole z rzędu. Wydawało się, że kontrolowali sytuację i że nic nie jest w stanie odebrać im zwycięstwa. Ale nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, Potowcy zaczęli grać jak z nut. Strzelając bramkę za bramką (jedna piękniejsza od drugiej!) wyszli na prowadzenie 6:4!

Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i nie sposób było przewidzieć, kto zejdzie z boiska w glorii zwycięstwa. Tym bardziej, że w końcówce, która była równie emocjonująca jak środowa potyczka Polaków z Irlandią, Inter strzelił gola kontaktowego i miał szansę na wyrównanie. Niestety, miast stałego egzekutora jedenastek Mecenasa, do piłki podszedł nowy nabytek Paweł i jego strzał minął słupek bramki strzeżonej przez Sławka. Po chwili zgasły światła i nadzieje Interu na zdobycie choćby jednego punktu. To znaczy jednego i pół. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi.

X kolejka CCCP:
FC Pot - Inter 6:5

14 listopada, 2008
Boisko Veteranów, PiersiPanny, NJ

FC Pot: Sławek - Kacper, Daniel, Michał, Grzesiek - Piotr MVP, Cipek, Czesiek, Janusz - Prezes, Nick

Inter: Meca- Krzysiek J, Majki, Stachu SOS, Komendant - Biały kolega Majka, Maciek, Karol, PapaTomski - Nowy Kolega Karola?, Paweł-który-pudłuje-z-jedenastu-metrów

Klasyfikacja konstruktorów:
1. Reszta Świata 4. 12. 29:14 4-0-0
2. FC POT 4. 6. 24:29 2-0-2
3. Inter 7. 6. 39:45 2-0-5
4. Koniec Świata 1. 3. 8:4 1-0-0
5. Obama 1. 3. 2:1 1-0-0
6. McCain 1. 0. 1:2 0-0-1
7. FCIPa 2. 0. 10:16 0-0-2

W klasyfikacji MVP bez większych zmian, ale umiejętne roszady w składach sprawiły, że ścisk w czołówce jest coraz większy. Na uwagę zasługuje czwarty dublet z rzędu ubiegłorocznego MVP Piotra z Rockaway, który ma już tylko oczko straty do prowadzącego Mecy. Na wyjątkowego pecha może narzekać Komendant, który przegrał 5 ostatnich meczów. Dla odmiany, po raz pierwszy od inauguracyjnej kolejki, po 2 punkty sięgnął w końcu Prezes. Żona będzie bardzo zadowolona z tego powodu.

Link do najnowszej tabelki MVP

W klasyfikacji Golden Glove bez zmian, choć Sławek już coraz bliżej Mecenasa pod względem przeciętnej goli/mecz oraz indexu zwycięstw.

Złota rękawica:
1. Mecenas: 10 meczy, 46 goli wpuszczonych, przec. 4.6g/mecz, index zwycięstw: 80%
2. Sławek: 3.75 m., 22 goli wp., przec. 5.86g/m., index zw.: 53%
3. Danny: 5.25 m., 33 goli wp., przec. 6.29g/m., index zw.: 0%
4. Nowy Kolega Sławka: 0.25 m., 2 gole wp., przec. 8g/m., index zw.: 0%
5. Jacek: 0.5 m., 5 gole wp., przec. 10g/m., index zw.: 0%
6. Nick: 0.25 m., 3 gole wp., przec. 12g/m., index zw.: 0%


PS. Dzięki Wam Panowie Piłkarze za podarowanie Friends of FMM tych $150 dolców, które zostały w spadku po rozliczeniu koszulkowym. Wczoraj byłem na zakupach, dziś i w weekend będę pakować paczki, które wyślemy dzieciom z hospicjum w Polsce. Jeśli chcecie dowiedzieć się o nich czegoś więcej zapraszam do lektury polonijnego tygodnika "PLUS", który jest naszym patronem medialnym. Lub kliknijcie tutaj po plik w pdf. Być może wśrod Waszych znajomych znajdzie się jeszcze ktoś, kto będzie w stanie zrobić i wysłać paczkę do jednej z potrzebujących rodzin? Liczę na Waszą pomoc i wsparcie.

Z góry dziękując

PapaTomski

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.