SPORT, WYWIADY, POLONIA

USMNT: El. MŚ: Meksyk już w Rosji, tylko punkt Jankesów

Marco Urena dwukrotnie ukąsił Jankesów na Red Bull Arena.
Dwie kolejki spotkań rozegrano w el. MŚ w strefie CONCACAF. Po cztery punkty zdobyli w nich: Meksyk, Kostaryka i Honduras. Mocno rozczarowali Jankesi, którzy uciułali tylko jedno oczko, ale wciąż nie stracili szans na wyjazd do Rosji.

W minionym tygodniu rozegrano kolejne dwa mecze w ramach eliminacji do MŚ w Rosji. W piątek Jankesi niespodziewanie ulegli na Red Bull Arena Kostaryce 0:2. Obie bramki - przy sporym udziale zarówno bramkarza jak i obrońców kadry USA - zdobył zawodnik San Jose Earthquakes Marco Urena.

Komplet widzów (26,500) opuszczał więc obiekt w Harrison w minorowych nastrojach, które poprawiły się tylko nieznacznie po wtorkowym remisie 1:1 w Hondurasie. Prowadzenie dla Los Catrachos uzyskał piłkarz Houston Dynamo Romell Quioto, a wyrównał kilka minut przed końcem Bobby Wood. Z uwagi na zdobycie tylko jednego oczka podopieczni Bruce'a Areny spadli na czwarte miejsce w tabeli i o ich bezpośrednim awansie (zarezerwowanego dla trzech najlepszych ekip) lub udziale w meczu barażowym (czwarta lokata) zadecyduje dwumecz w Październiku z Panamą i Trynidadem i Tobago.

Bilety do Rosji mogą za to bukować Meksykanie, którym wygrana nad Panamą i remis z Kostaryką dał przepustki na Mundial na dwie kolejki przed końcem ostatniej fazy eliminacji w strefie CONCACAF. Bliscy skopiowania wyczynu El Tri są piłkarze Kostaryki, którym do awansu wystarczy zdobycie jednego oczka w pozostałych dwóch meczach. Oprócz USA o ostatnie miejsce i baraż walczą jeszcze Panama i Honduras.

El MŚ: 
USA - Kostaryka 0:2 (Urena 30' 82'), Trynidad i Tobago - Honduras 1:2 (Jones 67'k - Lopez 7' Elis 17') Meksyk - Panama 1:0 (Lozano 53') Honduras - USA 1:1 (Quioto 27' - Wood 85') Kostaryka - Meksyk 1:1 (Urena 83' - Gamboa 42'sam) Panama - Trynidad i Tobago 3:0 (Torres 39' Mitchell 58'sam Arroyo 85')

1. Meksyk 8 18 11:3
2. Kostaryka 8 15 12:5
3. Panama 8 10 7:5
4. USA 8 9 12:11
5. Honduras 8 9 9:16
6. Trynidad i Tobago 8 3 4:15

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.