NCAA: Karnowski graczem tygodnia w WCC

Kilka ujęć z telewizyjnej transmisji sobotniego meczu z Portland. Credit: ESPN2
Przemek Karnowski, polski koszykarz Gonzaga University Bulldogs, został wybrany Graczem Tygodnia konferencji WCC. Dla Polaka, który świetnie spisał się w sobotnim meczu z Portland jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w karierze.

W sobotni wieczór pochodzący z Torunia Karnowski poprowadził Gonzaga University do 14. zwycięstwa w sezonie. Tym razem Bulldogs, którzy po spotkaniu awansowali w ogólnoamerykańskim rankingu na 6. miejsce ograli na wyjeździe rywala z konferencji Portland University Pilots 87:75. 21-letni Polak spędził na parkiecie 32. minuty, w przeciągu których zgromadził 21 punktów i po dwie zbiórki, asysty i przechwyty. Szczególnie dobrze grało mu się w drugiej części, kiedy trafił 6 z 7. rzutów i miał dwie fenomenalne akcje: pierwszy w jego akademickiej karierze celny rzut za trzy punkty oraz wsad z faulem, który dał Zags kolejne trzy oczka. Świetną grę Karnowskiego oklaskiwali z trybun jego rodzice, co dodatkowo zmobilizowało naszego ponad dwumetrowego środkowego.

Gonzaga Improves To 14-1

Karnowski, który w 2013 reprezentował Polskę na Eurobaskecie występuje w Gonzadze już 3. rok. W tym sezonie gra niemal 25 minut na mecz i legitymuje się średnią 10.6 pkt (czwarty wynik w zespole) i 6.9 zbiórek (więcej nie ma nikt). Dwukrotnie przekroczył granicę 20. oczek i zanotował jeden double-double: w jedynym do tej pory przegranym przez Gonzagę meczu z Arizona University Wildcats. Bullgods ulegli 63:66 po dogrywce, a Big Shem zdobył 10 punktów i zebrał 11 piłek z tablic.

Najbliższy mecz Gonzagi odbędzie się we czwartek 8 stycznia o 9PM. Podopieczni Marka Few podejmą University of St. Francisco Dons, którzy w West Coast Conference zajmują przedostatnią lokatę. Dla Karnowskiego, Domantasa Sabonisa (syn Arvydasa, litewskiej legendy koszykówki i byłego gracza Portland TrailBlazers), Kevina Pangosa (reprezentant Kanady) i spółki każdy inny wynik niż dwycyfrowe zwycięstwo będzie dużą niespodzianką.