SPORT, WYWIADY, POLONIA

MLS: Pato w Orlando City, jest terminarz

Znany jest już cały terminarz 26. sezonu MLS. Każda z 27. ekip rozegra aż 34 mecze zanim - 19 listopada - rozpocznie się faza playoffs. Jednym z kandydatów do mistrzostwa będą Orlando City SC, którzy podpisali kontrakt z byłą gwiazdą AC Milan i kadry Brazylii 31-letnim Alexandre Pato.

16 kwietnia rozlegnie się pierwszy gwizdek nowego sezonu MLS. W tym roku w lidze wystąpi 27 drużyn w tym jedna zupełnie nowa - Austin FC oraz jedna nie do końca nowa. Kilka tygodni temu włodarze klubu Montreal Impact podjęli bowiem decyzję o zmianie nazwy zespołu na Club de Foot Montreal. Tej zmiany nie doczekał Thierry Henry, który zostawił klub w obliczu rodzinnych obligacji wynikających z kanadyjsko-amerykańskich obostrzeń pandemicznych. Na chwilę obecną wygląda bowiem na to, że drużyny z Kanady będą musiały rozpocząć - i być może także zakończyć! - sezon w USA: Toronto FC w Orlando, Montreal w Miami, a Vancouver w Salt Lake City.

Zmian w kalendarzu jest sporo. Dla przykładu każda drużyna rozegra 32 mecze wewnątrz swojej konferencji i tylko dwa spotkania będą miały miejsce poza nią. Występujący w MLS East New York Red Bulls rozpoczną sezon od starć ze Sportingiem Kansas City w Harrison i Galaxy w Los Angeles, ale pozostałe 32 mecze rozegrają tylko i wyłącznie z ekipami z Konferencji Wschodniej. Zeby matematyka się zgadzała Byki aż trzykrotnie zmierzą się z NYC FC, Philadelphia Union, DC United, New England Revolution, Columbus Crew i Chicago Fire. Z pozostałymi teamami podopieczni Gerharda Strubera zagrają po dwa razy.

Zespół Adama Buksy New England Revs swoje mecze poza MLS East rozegra w Dallas oraz w Bostonie z Colorado Rapids. Ekipa Kacpra Przybyłki i zdobywcy Supporters Shield Philadelphia Union postarają się pokonać Portland Timbers u siebie oraz United w Minnesocie. Chicago Fire Przemka Frankowskiego zmierzą się z Realem Salt Lake (dom) i Sportingiem KC (wyjazd), a FC Cincinnati Przemysława Tytonia z Dynamo w Houston i Colorado Rapids w Ohio. Wreszcie Jarek Niezgoda i jego Timbers zagrają u siebie z Interem Miami i w Filadelfii z Union.

Nas oczywiście najbardziej będą interesować bezpośrednie starcia Polaków. W 2021 dojdzie do aż 16. bratobójczych pojedynków, z czego tylko raz przeciwko rodakowi zagra Jarosław Niezgoda. Jego Portland Timbers 30 maja zagoszczą na Subaru Park w Chester, który jest rzecz jasna domem Union i Kacpra Przybyłki. Aż cztery starcia pomiędzy biało-czerwonymi będą miały miejsce w maju, sierpniu oraz październiku. Ponadto Polaków będzie można jedenastokrotnie oklaskiwać w Nowym Jorku i New Jersey. Na Yankee Stadium na Bronksie dwa razy przyjedzie Adam Buksa, a Tytoń, Przybyłko i Frankowski po razie. Z kolei na Red Bull Arena w Harrison w NJ po dwa razy zagrają Przybyłko i Frankowski, a Tytoń i Buksa po razie.

Fani piłki z okolic Nowego Jorku powinni także zanotować następujące daty: 29 maja (Red Bulls - Orlando City SC), 17 lipca (Red Bulls - Inter Miami), 25 lipca (NYC FC - Orlando City SC) i 14 sierpnia (NYC FC - Inter Miami). W ekipach z Florydy występują bowiem tacy zawodnicy jak: Gonzalo Higuain, Blaise Matuidi czy Kieran Gibbs (w prowadzonym przez Phila Nevilla Interze Miami) oraz Nani i Pato (Orlando City SC). Wygląda na to, że stolicą futbolu MLS w 2021 może być właśnie któraś z tych drużyn, bo kadrowo obie wyglądają bardzo dobrze.

Starcia 'międzypolskie':
17 kwietnia: Frankowski - Buksa (Chicago - NE Revs)
8 maja: Frankowski - Przybyłko (Chicago - Union)
12 maja: Przybyłko - Buksa (Union - NE Revs)
29 maja: Tytoń - Buksa (FC Cincinnati - NE Revs)
30 maja: Przybyłko - Niezgoda (Union - Timbers)
23 czerwca: Frankowski - Tytoń (Chicago - FC Cincinnati)
26 czerwca: Frankowski - Przybyłko (Chicago - Union)
1 sierpnia: Przybyłko - Frankowski (Union - Chicago)
8 sierpnia: Buksa - Przybyłko (NE Revs - Union)
14 sierpnia: Tytoń - Przybyłko (FC Cincinnati - Union)
21 sierpnia: Buksa - Tytoń (NE Revs - FC Cincinnati)
15 września: Przybyłko - Buksa (Union - NE Revs)
18 października: Buksa - Frankowski (NE Revs - Chicago)
20 października: Tytoń - Frankowski (FC Cincinnati - Chicago)
30 października: Przybyłko - Tytoń (Union - FC Cincinnati)
31 października: Frankowski - Buksa (Chicago - NE Revs)

Polacy w NJ lub NY:
24 kwietnia: Tytoń w NY (NYC FC - FC Cincinnati)
1 maja: Frankowski w NJ (Red Bulls - Fire)
20 czerwca: Buksa w NY (NYC FC - NE Revs)
8 lipca: Przybyłko w NJ (Red Bulls - Union)
31 lipca: Buksa w NJ (Red Bulls - NE Revs)
4 sierpnia: Tytoń w NJ (Red Bulls - FC Cincinnati)
28 sierpnia: Frankowski w NJ (Red Bulls - Fire)
28 sierpnia: Buksa w NY (NYC FC - NE Revs)
29 września: Przybyłko w NJ (Red Bulls - Union)
27 października: Frankowski w NY (NYC FC - Chicago)
7 listopad: Przybyłko w NY (NYC FC - Union)

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.