SPORT, WYWIADY, POLONIA

Colossus Cup: Boca Juniors lepsi od Clubu America.

Na Red Bull Arena tym razem było żółto i niebiesko. Foto: Tomasz Moczerniuk
W drugim meczu towarzyskiego turnieju piłkarskiego Colossus Cup Boca Juniors pokonali meksykański Club America 2:1. Bohaterem był Mauro Zarate, który strzelił dwa gole. 

Colossus Cup to nowy mini-turniej piłkarski, który odbywa się obecnie w USA. W premierowej edycji udział biorą po dwie czołowe ekipy z Meksyku i Argentyny: Club America i Chivas Guadalajara oraz ubiegłoroczni finaliści Copa Libertadores Boca Juniors i River Plate. W pierwszym spotkaniu w San Diego River Plate rozbili Chivas 5:1.

Carlos Tevez jest kapitanem Boca Juniors.
Foto: Tomasz Moczerniuk
W środowy wieczór na Red Bull Arena w Harrison finalista trzeci zespół argentyńskiej Primera Division Boca Juniors pokonali 13-krotnego mistrza Meksyku Club America 2:1. Do przerwy lepsze wrażenie sprawiali gracze prowadzeni przez byłego szkoleniowca kadry narodowej Azteków Miguela Herrerę. Efektem ich przewagi był gol kapitana Clubu America Paula Aguillara zdobyty w 12.min głową po centrze z rzutu rożnego.

Ostatni kwadrans był bardzo emocjonujący. Na boisko wszedł Dario Benedetto - czyli były gracz Clubu America, co spowodowało, że na murawę z sektora za bramką Clubu America poleciało kilka żółtych rac. Boca Juniors mogli podwyższyć wynik, ale kilkakrotnie zostali zatrzymani przez bramkarza, a raz w strzeleniu gola przeszkodziła im poprzeczka.

Tuż po końcowym gwizdku na boisko wbiegło kilku fanów ekipy z Meksyku. Jeden z nich przebiegł kilkadziesiąt metrów i upadł tuż przy zawodniku swojej ukochanej drużyny. Widząc, że za chwilę dobiorą się do niego ochroniarze chwycił piłkarza za nogę tak mocno, że porządkowi mieli spore problemy z rozdzieleniem dwójki. W momencie eskortowania boiskowego intruza na ochroniarzy poleciał deszcz piwa, którym poczęstowali ich najbardziej zagorzali i podchmieleni fani Clubu America

Futbol budzi emocje, zarówno pozytywne jak i negatywne. Stadionowe ekscesy zapewne wpłyną na to, czy kolejna edycja Colossus Cup w ogóle się odbędzie. W tym roku do rozegrania zostały jeszcze spotkania Chivas - Boca oraz River - Club America. Gospodarzem sobotniego dwumeczu będzie Seattle.

Colossus Cup:
Red Bull Arena, Harrison, NJ:
Boca Juniors - Club America 2:1 (Zarate 65' 73' - Aguillar 12')

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.