SPORT, WYWIADY, POLONIA

MLS: Witamy Austin! Amaya pierwszy w drafcie

Komisarz MLS Don Garber w towarzystwie Steve Adlera i Anthony Precourta. Foto: internet
Od 2021 w MLS będą rywalizować aż 3 drużyny z Teksasu. Kilka dni temu władze ligi ogłosiły, że do Houston i Dallas dołączy Austin FC. Tymczasem tegoroczny beniaminek FC Cincinnati, któremu przysługiwał numer jeden w drafcie wybrał Frankie Amayę.

Moda na piłkę nożną w USA trwa. Po tym jak do ligi MLS w 2017 dołączyły zespoły z Minnesoty i Atlanty, a w ubiegłym roku LA FC w rywalizacji o MLS Cup wzięły udział już 23 drużyny. W sezonie 2019 zobaczymy w akcji ekipę FC Cincinnati, a w przyszłym soccer zawita do Miami (ekipa Davida Beckhama Inter) oraz Nashville. W ubiegłym tygodniu na specjalnej konferencji w Austin ogłoszono, że 27. teamem w najwyższych ligowych rozgrywkach w Ameryce Północnej będzie miejscowe FC.

Podczas konferencji w stolicy Teksasu głos zabrali m.in. burmistrz 11. największej aglomeracji w USA Steve Adler oraz Prezes Zarządu klubu Anthony Precourt. Podkreślali oni fakt, że będzie to pierwsza profesjonalna drużyna w Austin - mieście, które dynamicznie się rozwija i które przez ostanie dwa lata zostało wybrane przez US News and World Report najlepszym miejscem do zamieszkania w Stanach Zjednoczonych.

Austin FC dołączy do rozgrywek w 2021. Do tego czasu w mieście powstanie nowoczesny, wyceniony na 250 mil dol stadion mogący pomieścić 20 tys widzów. Teksas będzie zatem pierwszym stanem, w którym znajdzie się miejsce dla trzech drużyn w MLS. Od jakiegoś czasu w lidze rywalizują bowiem FC Dallas (finalista MLS Cup z 2010) oraz dwukrotni mistrzowie (w latach 2006-07) Houston Dynamo.

Amaya w FC Cinci

W zakończonym niedawno w Chicago drafcie do MLS FC Cincinnati - którym jako beniaminkom przysługiwał pierwszy numer - wybrali Frankie Amayę. 18-latek z Kalifornii gra na pozycji pomocnika i ma na koncie kilka występów w młodzieżowych kadrach USA. Ostatni sezon spędził w akademickiej drużynie UCLA Bruins.

Oprócz Amayi do Cincinnati przeniosą się także: Logan Gdula (22 lata, obrońca, Wake Forest), Tommy McCabe (20 lat, pomocnik, Notre Dame) i zawodnicy grający na pozycji bramkarza: Jimmy Hague i urodzony w Niemczech Ben Lundt.

Z numerem drugim w drafcie wybrany został Siad Haji, 19-letni pomocnik, który przywdzieje koszulkę San Jose Earthquakes. Ekipa z Kalifornii pozyskała także napastnika Mamadi Camarę oraz innego rozgrywajacego Sergio Rivasa.

Co ciekawe w drafcie aktywnego udziału nie wzięły Philly Union i Chicago Fire, które przehandlowały swoje prawa do wyboru za pieniądze lub promesy do selekcji innych zawodników w przyszłości. Nowojorskie ekipy nie były tak powściągliwe i do NYC FC trafił bramkarz Luis Barraza i obrońca Abdi Mohamed. O kontrakt w pierwszej drużynie Red Bulls powalczy także trójka obrońców: Roy Boateng, Sean Nealis, Rece Buckmaster oraz pomocnik Janos Loebe.

24. sezon MLS rozpocznie się 2 marca a zakończy 6 października. Tytułu broni Atlanta United, a tarczy Supporters Shield New York Red Bulls.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.