CT Open: Magda Linette w drugiej rundzie, Isia broni tytułu.

Magda Linette świetnie radzi sobie podczas CT Open w New Haven. Foto: internet
W amerykańskim New Haven rozpoczął się tenisowy turniej Connecticut Open, który jest ostatnim przetarciem przed US Open. W pierwszej rundzie singla Polka Magda Linette niespodziewanie łatwo pokonała Robertę Vinci 6:3 6:1. Od drugiej rundy rywalizację rozpocznie broniąca tytułu Agnieszka Radwańska.

Connecticut Open to turniej z dwudziestoletnią historią, w którym w poprzednich latach triumfowały m.in. Venus Williams, Caroline Wozniacki i Petra Kvitova. W ubiegłym roku trofeum i ponad 130,000 tys dol zgarnęła Agnieszka Radwańska, która pokonała Elenę Svitolinę. W tegorocznej edycji Isia rozpocznie rozgrywki od drugiej rundy i starcia z Kanadyjką Eugienie Bouchard, która w poniedziałek rozprawiła się z Lauren Davis 6:1 6:3.

W pierwszej rundzie w akcji zobaczyliśmy także Magdę Linette, która udanie przebrnęła trzy rundy kwalifikacji. W nagrodę Poznanianka zmierzyła się z Robertą Vinci, a ich spotkanie zamknęło poniedziałkową serię spotkań.

Polka znakomicie weszła w mecz przełamując bardziej rutynowaną rywalkę dwa razy z rzędu. Szóstego gema wygrała na sucho, a w dziewiątym przełamała 34-letnią rywalkę po raz trzeci i po zaledwie 37. minutach wygrała pierwszego seta 6:3. W drugim było jeszcze lepiej, bo 25-letnia tenisistka wygrała pięć kolejnych gemów, w tym dwa bez straty punktów. Szczególnie emocjonujący był drugi gem, w którym Linette przegrywała już 15:40, ale wygrała cztery kolejne piłki co nieco podłamało jej przeciwniczkę. Włoszka nie miała odpowiedzi na świetne, precyzyjne returny i częstą zmianę kierunków uderzeń naszej rodaczki i ostatecznie przegrała drugiego seta 1:6.

W 1/16 finału rywalką Polki, która już może dopisać sobie 55 punktów rankingowych, będzie Chinka Shuai Zhang. 28-latka w świetnym stylu rozprawiła się z Petrą Kvitovą 6:2 6:1. Mecz drugiej rundy rozegrany zostanie w środę.

W Connecticut startowała jeszcze jedna tenisistka znad Wisły: Alicja Rosolska, która jednal odpadła w pierwszej rundzie debla. Warszawianka wraz ze swoją partnerką Japonką Nao Hibino uległy japońsko-chorwackiej parze Shuko Aoyama i Darija Jurak 3:6 6:7(6).

Pula nagród tegorocznego CT Open wynosi 695,000 tys. dol. Zwyciężczyni wywalczy także 470 punktów w rankingu WTA.