NASL: Gol Wójcika, koniec passy Peisera

Radość Wójcika ze strzelenia swojej drugiej bramki na jesień. Foto: Matt Schlotzhauer
Drugi gol Wojtka Wójcika, przerwana passa bramkarza Fury i wysokie zwycięstwo San Antonio Scorpions - oto najważniejsze wydarzenia minionego weekendu w NASL. Mistrz Wiosny Cosmos Nowy Jork tym razem pauzował.

Wójcik znowu trafia

Za chwilę piłka po strzale głową Wójcika wpadnie do bramki
RailHawks. Foto: Trevor Ruszkowsi
Urodzony w Dąbrowie Tarnowskiej Wojtek Wójcik znajduje się w wysokiej formie. Po tym jak tydzień temu na Long Island jego bramka dała cenny punkt Indy Eleven w meczu z Cosmosem tym razem Amerykanin z polskim paszportem trafił do siatki w wygranym spotkaniu z Caroliną RailHawks. Mecz z liderem (RailHawks grali w środę i zdobyli czwarty, jesienny punkt w starciu z Ft. Lauderdale Strikers) nie rozpoczął się po ich myśli, bo w końcówce pierwszej połowy prowadzenie dla gości zdobył Austin da Luz. W drugiej części sygnał do ataku dał Wojtek Wójcik, który po podaniu Kyle Hylanda strzałem głową wyrównał straty w 54.min. Zaledwie trzy minuty później do siatki Akiry Fitzgeralda trafił także Erick Norales i ku uciesze 9629 widzów gospodarze objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

Zwycięstwo sprawiło, że Indy awansowali na 4. miejsce w tabeli i zrównali się punktami z nowym liderem FC Edmonton. Co ciekawe w meczu z RailHawks zagrali pod batutą... kolegi z drużyny - kontuzjowanego Brazylijczyka Klebersona - mistrza świata z 2002. Ich trener Tim Regan był zawieszony za krytykowanie decyzji arbitrów podczas ubiegłotygodniowego starcia z Cosmosem. Kleberson spisał się jak na mistrza świata i 32-krotnego reprezentanta Canarinhos przystało i dobra passa Indy pod wodzą tymczasowych trenerów (od czasu kiedy w połowie czerwca podziękowano Jurgenowi Sommersowi) trwa. Z ostatnich czterech spotkań Eleven wygrali trzy i raz zremisowali.

Koniec rekordowej serii Peisera

Tak broni rekordzista NASL Romuald Peiser. Foto: Facebook
W ubiegły weekend skończyła się inna passa - Romualda Peisera - bez wpuszczonego gola. Bramkarz Ottawa Fury nie znalazł pogromcy przez aż 648 minut i tyle obecnie wynosi nowożytny rekord NASL. Francuza pokonał dopiero napastnik Minnesoty United Christian Ramirez w 32.min meczu zakończonego remisem 1:1. Ottawa kontynuuje za to inną serię - spotkań bez porażki, która w tym momencie wynosi siedem (dwa zwycięstwa i pięć remisów).

Taka sama liczba określa snajpera San Antonio Scorpions Omara Cummingsa, który zdobył swoją szóstą i siódmą bramkę w sezonie w sobotnim spotkaniu z Tampa Bay Rowdies. Były klub Tomasza Zahorskiego wygrał ten mecz niespodziewanie wysoko 3:0, a trzeciego gola zdobył Martin Chavez. W klasyfikacji strzelców Jamajczyk wyprzedził swojego rodaka Lance Lainga z FC Edmonton, który obecnie przebywa z reprezentacją na turnieju Gold Cup. Pod jego nieobecność pałeczkę w drużynie z Kanady przejął młodziutki Sadi Jalali, który tydzień temu strzelił gola Skorpionom, a w sobotę na cztery minuty przed końcem meczu z Ft. Lauderdale Strikers oddał strzał, który odbił się od słupka, pleców Josha Forda i wpadł do siatki. "Eddies" prowadzą w tabeli a na przeciwnym biegunie jest Jacksonville Armada - jedyny w NASL zespół bez zdobyczy punktowych po dwóch kolejkach. W sobotę drużyna z Florydy uległa w Atlancie Silverbacks 0:1. Armada, która dołączyła do NASL w 2015 jeszcze nigdy w swojej historii nie wygrała na wyjeździe - mecz z Silverback był już ósmą nieudaną próbą.

Wszystkie wyniki, tabela, strzelcy bramek na www.papatomski.com. Wysłuchaj także podcastu MLS po polsku na YouTube.com.