Koszykówka: Amerykanki lepsze od Kanady w Bridgeport

Amerykanki bez problemu ograły w poniedziałek w Bridgeport Kanadę. Foto: Barbara Wojcieszak

W poniedziałkowy wieczór w hali Webster Bank Arena w Bridgeport w stanie Connecticut odbył się towarzyski mecz koszykówki żeńskiej USA - Kanada. Obie ekipy przygotowują się do startu w MŚ w Turcji, które startują 27 września. Wielkimi faworytkami do obrony tytułu są Amerykanki, które w poniedziałek nie dały Kanadyjkom żadnych szans wygrywając 76:51.

Stefanie Dolson (z lewej) przygląda się
skutecznej akcji koleżanki z drużyny.
Gospodynie zaprezentowały 7.5-tysięcznej publiczności kilka świetnych zagrań w ataku i skuteczną grę w obronie. Do przerwy gra była dosyć wyrównana i żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na odległość więcej niż kilku oczek. Kanadyjki niwelowały straty za pomocą celnych rzutów za 3 punkty, w których brylowała Kia Nurse - na codzień studentka i zawodniczka oddalonego o 80 mil od Bridgeport University of Connecticut.

Amerykanki, które schodziły na pauzę z zaledwie czteropunktową przewagą (35:31) trzecią kwartę rozpoczęły od zdobycia 13 punktów pod rząd głównie za sprawą innej absolwentki UConn Tiny Charles. Na boisku swoje robiły także Sue Bird, Maya Moore i Breanna Stewart, które także w przeszłości stanowiły o sile wielokrotnych mistrzyń NCAA. Największe brawa otrzymała jednak środkowa Washington Mystics Stefanie Dolson, która pochodzi z Port Jervis w stanie Nowy Jork.

Do końca spotkania Amerykanki kontrolowały przebieg gry i nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. Najlepszą zawodniczką USA była Nneke Ogwumike, która zdobyła 10 punktów i zebrała 4 piłki z tablic. Po 9 oczek dołożyły Brenna Stewart i Oddysey Sims, a jeden punkt mniej Lindsay Whalen, Maya Moore i Seimone Augustus. W Kanadzie najlepiej punktowała Katherine Plouffe, która miała 14 oczek.